Yüzdeki Kilolardan Kurtulmanın Yolları

h_538944b3324c9Bölgesel olarak çok fazla şikayet ettiğimiz bölgelerimiz olabiliyor bazen, bunun için yapmamız gerekenler aslında bazen çok basit, bazen ise içinden çıkılmaz bir hal alıyor, çünkü bölgesel olarak zayıflamak istediğimiz zaman kendimize göre diyet veya egzersiz bulabiliyoruz ama durum yada istemediğimiz bölgelerden birindeyse kilo iş ‘ne yapsam’  konumuna geliyor, bu duruma dâhil olan ise yüzümüz ve orada biriken kilolar eğer bu durumdan çok şikayetçi iseniz ve yüzdeki kiloları nasıl veririm diye merak ediyorsanız işte yanıtı;

Yeterli su içmek: eğer yeterli su içmiyorsanız, yeterli su olmadığına inanan vücudunuz sıvı ihtiyaçlarını karşılamak veya su kaybını önlemek ve korumak için aşırı su depolar. Bu suyun çoğu ise yanaklar ve göz bölgesini kabarık hale getirerek kilolu görünmenizi sağlar. Susuzluk nedeniyle vücudun su tutmasını önlemek amacıyla günlük en az 1,8 litre su içiniz.

Tuz ve şeker tüketimini azaltın: birçok beslenme uzmanı yüzdeki kilolara neden olarak tuz ve şekeri gösteriyor. Bunun sebebi ise tuz ve şekerin kilolara neden olan su birikmesidir.

Kullandığınız ilaçları kontrol edin:  reçeteli veya reçetesiz birçok ürün yüzde su birikmesine neden olur. Eğer yüz bölgesinden kilo kaybetmek istiyorsanız reçetesiz ilaç kullanımını ortadan kaldırın, eğer doktor reçeteli olarak ilaç kullanıyorsanız, su birikmesine ve şişliklere neden olabilecek durumları doktorunuza sormalısınız.

Alkolden kaçının: yüzlerdeki kilolar ile başka bir sorumlu olan da alkoldür, alkol vücudun su kaybetmesine neden olur ve bu da vücutta su birikmesi ile yüzde şişliklere neden olur.

Bu durumdan kurtulmak için;

-Yağ tüketimini azaltın

-Kahvaltıyı zorunlu hale getirin

-Bol sebze ve meyve tüketin

-Sık sık gülün

-Yanak egzersizleri yapın