Yumurta Özellikleri ve Yumurta Diyeti

yumurtaPek çok ürünün neden ve nasıl zayıflattığına dair şeyler duymuşsunuzdur. Kimilerinin yağ yakıcı özelliği vardır, kimilerinin ödem atıcı örneğin soğan ve maydanoz ödem atma konusunda birebir besinlerdir ve daha bunun gibi pek çok örnekler vardır. Şu sıralar hemen hemen her diyette duyduğumuz yumurta hakkında bir şeyler biliyor muyuz peki?

Yumurta nasıl bir besindir? Neden her diyette önerilmektedir? Şöyle açıklamak gerekirse yumurtanın zayıflatma üzerindeki etkisi onun tok tutma özelliğidir. Yumurta tok tutarak zayıflatır bunun için yapmamız gereken başta kahvaltı olmak üzere yumurta tüketmektir. Yumurta tüketmeyen kişiler gün içerisinde çok fazla acıkır ve farklı besinlere yönelirler. Yumurtanın kalorisi 80’dir.sarısında 60 kalori beyazında ise 20 kalori bulunur yumurtanın. Bir yumurtayı yağda pişirirseniz kalorisi daha çok artacaktır, yağda pişirilmiş bir yumurtanın kalorisi 120 kaloriyi bulacaktır. Yumurta hakkında bilinmesi gerekenler bunlar iken sizi yumurta diyeti hakkında bilinmesi gerekenlere götürelim istedik. Yumurta diyeti öğünlere eşit olarak dağıtılmış yumurtalar ile gerçekleşir. Bu diyet size 1 haftada 4 kilo verdirecektir. İşte yumurta diyeti:

Sabah kahvaltısı: 1 adet etimek,1 dilim beyaz peynir,3 adet zeytin,2adet yumurta.

Öğle Yemeği: 1 adet etimek,1 dilim beyaz peynir,3 adet zeytin,2 adet yumurta.

Akşam Yemeği:2 adet yumurta,1 orta boy haşlanmış patates, bol yeşillikle dolu bir kase hazırlanmış salata,1 dilim beyaz peynir,3 adet zeytin

Diyetimizde şekersiz çay ve kahve sınırsız fakat toksin atımı hızlı olması için aşırıya kaçmayınız.

Bol su tüketin

Günde 45 dakika step  ,1 saat yürüyüş yapın yada 1 saat bisiklete binebilirsiniz.