Yememek Diyet Yapmak Değildir!

Kilo kontrolü sırasında ve bu süreç zarfında pek çok şikayet söz konusu olabiliyor. Bunlardan ilki de uzman bir diyetisyenden yardım almadığı için yemediği fakat kilo da veremediği üzerine olan şikâyetler oluyor. Ama söylenildiği gibi bu şikâyetlerin temel nedeni kafasına göre diyet yapmaktan kaynaklanıyor.

Çünkü zayıflamaya çalışanların yaptığı en büyük hata yemeyerek kilo vereceğini düşünmek, bu büyük bir yanılgı. Vücudumuz sandığımızdan daha akıllı çünkü yemediğimizi fark ettiği anda kıtlık döneminde olduğunu ve en ufak yenilen yemeği de daha sonra kullanabilmek için yağ olarak depoluyor.

diyetKilo problemi yaşayan kişinin ilk yapması gereken şey, kuvvetli bir kahvaltı olmalı. Kahvaltıda alabileceği yararlı besinleri bolca tüketen kişiler, gün boyu daha az acıkıyor ve diğer öğünleri hafif geçiştiriyorlar. Böylece istedikleri kiloya rahatça ulaşabiliyorlar.

diet

En büyük düşman sadece 3 öğün beslenmektir. Kendinize mutlaka ara öğünler belirlemelisiniz. Bu ara öğünler, ana öğünlerden yaklaşık 2 saat sonra yapılmalıdır. Ara öğünleri olan bir sağlıklı beslenme programı kişide metabolizma hızını artırır. Kişinin gün boyu enerji dolu olmasını sağlar. Ayrıca ara öğünler kan şekerini dengeleyerek ana öğünleri de daha hafif atlatmaya yardımcı olur.

Ara öğünlerde ise düzenli olarak şu besinleri tüketmeliyiz:

*3 kuru kayısı, 2 parça ceviz

*1 kutu probiyotik yoğurt,  10-15 adet yaban mersini

*1 kutu az yağlı süt, 1 adet taze meyve

*1 bardak ayran, 1 kutu meyveli yoğurt

girl-with-bowl-fruit-pic-2

Bu beslenme önerileri ile sağlıklı zayıflayabilir ve diyet konusunda kendinize acımasız davranmaktan vazgeçebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Diyet kusurları, sağlıklı beslenme, şok diyetler, hızlı kilo vermek, zayıflama yolları, diyet ve spor, zayıflamak ve spor, diyet ve besinler, kalorili yiyecekler, az yağlı yiyecekler, kalori cetveli, diyet yemekleri, kayısı zayıflatır mı, kayısının yararları, diyette ara öğünler, ara öğün besinleri