Yara ve Yanık İzlerini Yok Etmek için Doğal Yöntemler

Bazen görünmez kazalar yaşayabiliriz.  Ellerimizde, kollarımızda, vücudumuzda, yüzümüzde oluşan bazı yaralar, yanıklar, sivilce izleri gibi gözle görülebilen bu  izler bizi olumsuz olarak etkiler. Evde hazırlanan bu doğal kremler sayesinde bu izleri herhangi bir estetik operasyon geçirmeden  tamamen yok edebilir veya en aza indirebilirsiniz.

 

Yara İzleri İçin;

– 1 yemek kaşığı kayısı yağı

– 2 yemek kaşığı alovera jölesi

– 2 yemek kaşığı kadar taze ceviz yaprağı

– 1 yemek kaşığı avakado yağı

– Üzerini geçicek kadar susam yağı

Tahta havan içerisinde ceviz yapraklarını iyice ezin ve içerisine diğer malzemeleri katarak karıştırın. Bu karışımı ağzı kapalı bir kabın içerisinde 1 hafta dolapta bekletin. 1 hafta sonra yara izi olan bölgeye yara geçene kadar uygulamaya devam edin. Ayrıca bu karışım cilt lekelerinin geçmesini de sağlayacaktır.

Yara izleri için şu yöntemleri de deneyebilirsiniz;

Yöntem 1: Kaynatılan kabuk tarçın suyuna pamuk batırılarak yara izlerine sürebilirsiniz.

Yöntem 2: Bir miktar yabani roka tohumları ezilerek toz haline getirilir. 10 dakika bekletildikten sonra çıkan suyu yüzünüze sürebilirsiniz.

Yöntem 3: Bir miktar taze roka yapraklarını sıkarak elde edilen suyu yara izleri üzerine sürebilirsiniz.

Yöntem 4: 10 gram abonaz yongasını 1 bardak kaynar su içerisine koyun. 10 dakika bekledikten sonra yara olan bölgeye bir pamuk yardımıyla sürün.

Yanık izleri için;

– 1 su bardağı zeytin yağı

– Kibrit kutusu kadar bal mumu

– 1 tutam kadar havacıva kökü

Bu üç malzemeyi bir kapta 3 dakika kadar kaynatıp süzerek bir kavanoza koyun. Donunca merhem kıvamına gelen kremi  sabah akşam yanıklar üzerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca yanık izi kalmaması için ilk yandığında bir miktar zeytin yağı içerisine bir miktar tuz ekleyerek yanık olan bölgeye sürün hem acınızı hafifletecek hem de yara izi kalmasını engelleyecektir.

Özellikle egzama tedavisinde kullanılan sarı kantoran yağını yanık olan bölgeye ilk günden itibaren sürerseniz hem iyileştirici hem iz yok edici özelliğini göreceksiniz.

 

Yüz Yaraları için;

Özellikle yüz yaraları için shea yağı ve kakao  yağı içeren kremler önerilmektedir. Ek olarak aloe vera jeli, lavanta yağı, çay ağacı yağı, nergis yağı, zeytin yağı ve limon suyu kullanarak doğal ve etkili maskeler hazırlayıp izlerin görünümünü hafifletebilirsiniz. Bu maskeler aynı zamanda sivilce izlerini yok etmenizi sağlar.

Yara ve yanık izlerini yok eden doğal kremleri nereden bulabilirim?

Görünmez kazalar sonucu oluşan yara ve yanık gibi izleri gidermeye yardımcı olacak doğal hazırlanan kremleri lokmanhekimsitesi.com adresinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

Aşağıdaki kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

yanık ve yara kremi, yara kremi, yanık kremi, doğal yöntemlerle krem hazırlama, yanık ve yaralar için doğal krem hazırlama, yanık ve yaralar için doğal kremler, yanık tedavisi, yara tedavisi, bitkilerle izler geçer mi, yanık yara izlerine bitkisel çözüm, vücuttaki izleri yok etmenin yolları,hangi bitkilerle doğal krem hazırlanır