Teff Tohumunun Yararları, Teff Tohumunun Beslenme Faydaları Nedir? Teff Çayı İçmenin Faydaları Nedir?

Teff tohumu  ve teff çayı hakkında hakkında bir takım bilgilere sahip olmak istiyorsanız lütfen yazıyı okumaya devam edin!

Teff Tohumunun Yararları

Dükkânlarda bulabileceğiniz en yaygın olanı kırmızı / kahverengi olan Teff tohumu en yüksek demir içeriğine sahip.

Bu küçük tanecik, haşhaş tohumundan daha büyük değildir ve tüm önemli vitamin ve minerallere sahiptir. Bunlar: C vitamini, K vitamini, vitaminler B1 ve B6. Bakır, fosfor, silika, potasyum, manganez, demir ve kalsiyum

Aynı zamanda saç, cilt, kas, organ ve doku için önemli olan 8 temel amino aside sahiptir. Bunlar: Valin, Isoleucine, Lösin, Fenilalanin, Treonin, Metionin, Lizin ve Triptofan.

Sağlığınız için gerekli olan amino asit miktarını elde etmek ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak için bu gıdaları yediğiniz yemeklerden veya içeceklerden almak önemlidir.

Sağlıklı saçlar, güçlü tırnaklar ve pürüzsüz, temiz bir cilt istiyorsanız, diyetinize yeterli amino asit almak önemlidir.

Teff Tohumunun Beslenme Faydaları

Teff yararları hakkında en çok sevdiğim şey, beni daha uzun süre daha tok hissetmeme yardımcı olma kabiliyetidir. Bunun nedeni, lif içeriğinden ve bakırdan kaynaklanmış olmasıdır.

Bakır, yağ hücrelerini parçalayacak ve bunu enerjiye dönüştürecektir. Ayrıca, vücudun taşınmasına ve demiri emmesine yardımcı olur.

Araştırmacılar şimdi, diyette bakır eksikliğinin obeziteye bağlı olup olmadığını araştırıyorlar.

Vücudunuz bakır üretmez, bu nedenle bu mineralin sağlıklı beslenme yoluyla elde edilmesi önemlidir.

Teff’te bulunan lif içeriği size düzenli olarak yardımcı olur.

Protein ve doğal bitki bazlı proteinlerde de yüksek bir orana sahiptir. Diyetinizde yeterli miktarda protein bulundurmak size güzel bir cilt verir.

Teff Çayı İçmenin Faydaları

Teff tohumundan elde edilen çay diyetinize eklemek için müthiş bir içecek gibi duruyor.

Teff tohumu çayı olarak adı verilen karışık bitki çayını sizler için önerebilirim.

Yukarıda sadece teff tohumunun faydalarından bahsettik ancak teff çayının içerisinde yirmiden fazla bitki bulunuyor ve hepsi de ayrı ayrı kilo kontrolü için kullanılıyor.

Teff tohumu çayı içmek sizlerin daha enerjik olmasını sağlayabilir.

Teff’in yağ yakıcı özelliği sayesinde yağlarınızı yakabilir ve bu yağlardan kalan ödemleri vücudunuzdan atabilir.

Doğal bir detoks görevi görerek vücudu hem ödemlerden hem de toksinlerden arındırabilir.

Sindirim sistemini çalıştırabilir.

Mide için ferahlatıcı olabilir.

İçerisindeki bitkilerin yardımı ile metabolizmanızı hızlandırabilir.

Size enerji verebilir ve sizin dinç olmanızı sağlayabilir.

Teff Çayını Nereden Bulabilirim?

Teff çayını diyetinize eklemek ve kilo kontrolunde kullanmak istiyorsanız sizlere güvenilir bir site önermek istiyorum. www.tefflifesiparis.com sitesi sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Teff Çayı ilaç değildir! TAKVİYE EDİCİ GIDADIR!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: Teff Çayı, Teff Çayı  nedir, Teff Çayı fiyati, Teff Çayı, Teff Çayı yan etkileri, Teff Çayı kullanıcı yorumları, Teff Çayı nasil kullanilir, Teff Çayı nedir, Teff Çayı zararlari, Teff Çayı çay kullananlar, Teff Çayı zayıflama çayı, Teff Çayı, Teff Çayı bitki çayı, Teff Çayı cay, Teff Çayı çay, Teff Çayı Facebook, Teff Çayı sipariş, Teff Çayı satış, Teff Çayı yorumları

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.