Sıvı Diyeti Nedir ? Çorba İçerek Zayıflamanın Yolları Nelerdir ?

Sıvı Diyeti Nedir ?

Sıvı diyeti, özellikle sıvı hızlı kilo vermek isteyenler için ve mide ameliyatı geçirenlerin tercihidir. Sıvı diyetinde mide içerisini sıvı ile doldurarak katı sindirimine aşırı yer verilmeden ve posa tüketimi azaltılarak daha hızlı sindirim ve az emilim tercih edilir. Bu diyet sürecinde mide az yemek ile doyma tercih edilerek midenin iştah kontrolü sağlanır.Sıvı diyeti sürecinde uyulması gereken küçük çaplı bir program vardır. Bu program ise;

09:00 – Bir kase yulaf lapası
10:00 – Bir su bardağı mevsim sebzelerinden hazırlanmış sebze suyu
11:00 – Bir su bardağı sıcak su
12:00 – Bir çay bardağı ev yapımı meyve suyu ile bir çay bardağı su ile karıştırılmış içecek
13:00 – Bir su bardağı sıcak su
14:00 – Bir su bardağı süt
15:00 – Şekersiz 1 çay bardağı bitki çayı
16:00 – Tuzsuz bir bardak et suyu ya da tavuk suyu
17:00 – Bir su bardağı sıcak su
18:00 – Bir su bardağı sıcak su
19:00 – Bir çay bardağı ev yapımı meyve suyu ile bir çay bardağı su ile karıştırılmış içecek
20:00 – Bir su bardağı sıcak su
21:00 – Bir su bardağı süt

Çorba İçerek Zayıflamanın Yolları Nelerdir ?

Çorba içerek zayıflamak sıvı diyetine oranla daha sağlıklıdır. Çorba içeriği zengin tutularak sıvı ağırlık beslenmeye ek olarak daha sağlıklı protein ve vitaminler alınır. Böylece kilo verme aşamasında sağlıklı sıvı diyeti demek daha doğru olacaktır.

Çorba diyeti sürecinde kahvaltınızdan akşam yemeğinize kadar her öğün çorba tüketmek sıkıcı olabilir bu nedenle kahvaltılarınız da 2 günde bir haşlanmış yumurta, zeytin ve yeşil yapraklı sebzelerden oluşan bir kahvaltı tercih edebilirsiniz. Çorba diyeti sürecinde az yağlı ve az taneli çorbalar tercih eder ve çorbalarınızı sebzeler ile zenginleştirirseniz kilo verirken sağlığınızı da desteklemiş olursunuz.15 günlük süreçte çorba diyeti ile 4 kilo verebilirsiniz. Kısa tempolu yürüyüşler yaparak vücudunuzu desteklemenizde faydalı olacaktır.