Saç Nedir, Nasıl Gelişir Ve Neden Dökülür?

Saç,  insanın fiziksel yapısını tanımlarken simgelenen bir unsurdur. Saç, canlı saç kökünden gelişerek, protein ve keratin ağırlıklı yapıların bir araya gelerek oluşturdukları deri ekinin cansız lifleridir. Saçın uzama ve gelişme boyutu olarak; ortalama 1-2 santimetre uzar ve sonrasında kıl folikülü 300-500 arası seyreder. Bu değişken yapı 100.000 saç kökü olarak yer almaktadır. Saç tellerinin büyümesi, gelişmesi ve dökülmesi de insanın kendi yapısı ve kendi ilgi, alakası ve çevresel bir takım etkenlere bağlıdır.

thumb Saçların ömürlerine biçilen süre 2-4 yıl arası olarak bilinmektedir. Sonrasında bu ömür daha da yaşlanmaya girer. Saçların uzama dönemi büyümesine etki eden uzun bir zaman dilimini oluşturmaktadır. Saç kaybı ile ilgili sorunların temizlik ve bakım sürecine alındığı takip uygulama da Çam Yağı Şampuanı kullanmanızda hiçbir engel bulunmamaktadır.

Saçların dejenerasyona girdiği yani dökülmeye başladığı zaman dilimlerinde erken teşhis konulabilmelidir. Tedavi süresi boyunca doğru ve güvenilirliği ispat edilmiş ürün olan Çam Yağı kullanabilir ve saçlarınıza rahatça uygulayabilirsiniz. Çam-YağıSaçın eskime ve yaşlanma dönemine girmesi ile bireyin kendisine duyduğu güven etkisi daha da azalır. Sağlıklı saçlara ait kişilerde büyüme fazı, kendi vücut sağlığına bağlı olarak sağlamdır. Sıkça saç dökülmesi yaşayan kişi de ise sağlığını koruyamamasının yanı sıra saçlarında  olumsuz etkiler görebilmektedir.

Aşağıdaki kelimeleri kullanarak sitemize ulaştınız;

Çam yağı, çam yağı ne işe yarar? Çam yağının faydaları? Çam yağı şampuan, çam yağı şampuan nedir?