Pratik Saç Bakım Maskeleri

Pratik Sac Bakim MaskeleriSaçlar her türlü içsel ve dışsal sebepten etkilenerek canlılığını kaybedebilmektedir. Bu nedenle ara sıra saçınızın ihtiyaçlarını giderecek bakım maskesi yapmanız saçlarınızın daha gür, daha parlak ve dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Ancak güzellik merkezlerinde saç bakım giderleri -tabiri yerindeyse- tuzlu sayılabilecek olduğundan, evinizde de aynı etkiyi yaratabilecek bazı bakım maskeleri araştırdık. Bu  maskeler ile hem pratik hem de ekonomik bir uygulama yapabilecek böylelikle saçlarınızın daha sağlıklı olabilmesini sağlayacaksınız.

Daha Güçlü Saçlar İçin: Daha güçlü saçlara sahip olmak için önereceğimiz tarifi haftada bir defa uygulamanız yeterli. Saçlarınızı hafif bir şekilde ıslatın ve elma sirkesini saç kökleriyle uçlarına fazlaca sürüp, masaj yaparak yedirin. Saçınızı sıcak bir havlu ile sararak 1 saat boyunca bekleyin. Daha sonra saça bakım yapan bir şampuanla saçlarınızı yıkayın, elma sirkesi saçlarınızın daha parlak ve diri görünmesini sağlayacaktır. İlk uygulamadan bile sonra arada ki farkı göreceksiniz!

Saçlarınızı Güçlendirmek İçin;  Evde yapabileceğiniz basit bir maske ile kolay kopan, kırılan saçlarınızın yerini güçlü saçlara bıraktırabilirsiniz. Malzemeler; bir yumurta sarısı, üç-dört limon suyu, iki tatlı kaşığı kadar lonalin, bir çay bardağı zeytinyağı,  5 gram ısırgan otu, bir tutam papatya. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Çok az miktarda su ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışımı biraz bekletin, örneğin karışımı hazırladıktan sonra saçlarınızı tarayın ve cildinizi temizleyin. Daha sonra karışımı alın ve saçın özellikle diplerine masaj yaparak karışımı tüm saça uygulayın. 20 dakika sonra ılık su ile saçı maskeden arındırın, bakım yapan bir şampuanla temizlenmesini sağlayın.

Saç Dökülmesini Engellemek ve Saçları Gürleştirmek İçin: Saçlarınızı gürleştirmek için uygulayacağınız bu maske, saçların uzamak ve sağlıklı olmak için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içeriyor. Bu kürleri dönüşümlü olarak saçlarınıza haftada bir defa uyguladığınızda saçlarınızın eskisinden daha gür olduğunu ve daha sağlıklı olduklarını sizde fark edeceksiniz. Bir tutam hardalı bir kapta iyice ezin ve üzerine az birazda su ekleyin daha sonra saç diplerine sürerek, yarım saat kadar bekleyin. Ilık su ile saçı kürden temizleyin. 10 gram mersin yaprağını suda demleyin, daha sonra yaprakları sürerek suyu masaj yaparak saça sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Saçlarınızın daha gür, daha sağlıklı olduğunu ilk uygulamadan sonra dahi fark edeceksiniz.