Nikotini Vücuttan Temizlemenin Yolları

Sigara içenlerin vücudunda biriken nikotinin etkileri yıllarca devam edeceği de yapılan araştırmalar arasında yer almaktadır. Bazı besin maddelerinin ise bu nikotinin temizlediğini de belirtilmektedir.

Kivi

Kivi, nikotini vücuttan atmanıza olanak sağlayabileceği ve aynı zamanda da bol miktarda da vitamin içermektedir. Düzenli olarak tüketimini de sağlayabilirsiniz.

nikotini-vucuttan-temizlemenin-yollari-1

Isırgan

Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içermektedir. Isırgan otu sayesinde de vücudunuzda birikebilecek nikotinden kurtulmanıza da destekleyici olabilir. Ancak doğru ve önerilen bir şekilde tüketmenizde fayda var diyebiliriz.

nikotini-vucuttan-temizlemenin-yollari-2

Havuç suyu

Sigara tiryakisi iseniz hemen her içtiğiniz sigarada ki nikotinin de vücudunuzda 3 gün kaldığını da unutmamanızda fayda  var diyebiliriz. Cilde zarar verebilecek nikotinin bu etkisine karşı da havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından da zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını da sağlamaktadır.

nikotini-vucuttan-temizlemenin-yollari-3

Su

Su, vücutta ki zehirli maddelerin atılması için oldukça önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin de yenilenmesi ve nikotinin de etkilerinin azaltılması zorlaşabilir.

nikotini-vucuttan-temizlemenin-yollari-4

Pek çok kişi sigara kullanımı sağlamaktadır. Bu kullanım yaşı maalesef ki 14 ie 15 yaşlarına kadar inmektedir. Bu durumun üstesinden gelebilmek adına çeşitli yöntemlere de başvurarak tamamen bitirmeye çalışmaktadırlar. Ancak bununla birlikte doğal yöntemlere da başvurarak vücudumuzda zaman içerisinde biriken nikotini temizlemenin yollarını aramaktayız.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

nikotini vücuttan temizlemenin yolları, nikotini vücuttan atan besinler, hangi besinler nikotini temizler, nikotin vücuttan nasıl atılır, nikotini vücuttan atan gıdalar, nikotini vücuttan atmak, nikotini vücuttan atma yolları, nikotinin vücuttan atılması, nikotinin vücuttan atılması  ne kadar sürer, nikotinin vücuttan atılma süresi, vücuttan nikotin atma, nikotin vücuttan nasıl atılır, nikotini vücuttan sağlıklı bir şekilde atmak.