Nasır Neden Olur? Nasır için Bitkisel Kür

Günün tüm yorgunluğunu ve bedenin ağırlığını çeken ayaklar özellikle kış aylarında saatlerce hava almaması nedeniyle bazı problemler ile karşılaşmamıza neden olur. Bu problemlerden biride ayakta oluşan nasırdır. Daha çok ayaklarda görülen nasır ağrı yapmakla birlikte bir süre sonra zor yürümemize neden olur. Nasır sadece ayakların havasız kalmasından ötürü oluşmaz. Nasırın oluşmasında birçok neden vardır. Sadece ayaklarda görülmeyip aynı zamanda ellerde de çıkan nasır için hemen hemen her hastalıkta şifa kaynağı olan bitkilerden yardım alarak nasır ağrılarınızı dindirebilir ya da tamamen iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Nasır Neden Oluşur?

Genellikle sürtünme ve basınç nasırın oluşma nedenidir. Bazı tranvaya karşı cilt kendini su toplayarak korumaya çalışır. Bunun sonucunda derinin yüzeyindeki hücreler artarak derinin kalınlaşmasına neden olur. Bazen bu nasırların içerisinde oluşan iltihaplanmalar ve bu nedenle ayakta çıkan nasırlarda özellikle batma şikayeti nedeniyle yürümekte zorluk çekilir. Genellikle ayaklarda oluşan nasırlar elde, dirseklerde de oluşabilmektedir.

Nasırın Oluşma Nedenleri

Elde oluşan nasırlar genellikle;

– Raket ve çekiç kullananların ellerinin içinde,

-Nadirende olsa  gitar çalanların parmaklarında görülür.

Ayaklarda oluşan nasırlar ise;

– Dar ve sıkı ayakkabı giyenlerde,

– Yürüme bozukluğu olanlarda,

– Çıplak ayakla dolaşan kişilerin ayak tabanlarında,

– Yanlış ayakkabı seçiminde,

– Tekrarlanan ayak hareketleri sonucunda ayak topuklarında, tabanında ya da parmak aralarında nasır oluşur.

Nasır için Tedavi Yöntemleri

Nasır tedavisi için bazı kremler ya da nasır damlaları kullanılabildiği gibi nasır bantları da kullanılmaktadır. Bunun dışında bazı bitkisel yöntemler ile nasır ağrılarını azaltabilir ya da nasırı önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Nasır Tedavisi için Bitkisel Kür

 Gece yatmadan önce 1 adet tazen inciri ikiye bölün ve iç kısmını nasırın üzerine gelecek şekilde kapatarak bastırın. Daha sonra o bölgenin kaynaşması için bantla sararak uyuyun. Sabah incir sarılarak yumuşamış bölgenin daha fazla yumuşaması için 15 dakika ılık suda ayağınızı bekletin. Daha fazla yumuşayan bölgeyi törpüleyerek inceltin. Kısa zaman sonra nasırın yavaş yavaş yok olduğunu fark edeceksiniz.

1 küçük domatesi ikiye bölerek iç kısmını nasırlı bölgeye getirin ve birkaç saat bekleyin. Dilerseniz geceden koyarak sabaha kadar daha fazla yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Domatesin asitli olması sebebiyle nasırlı bölge iyice yumuşayacaktır. Nasırlı bölgenin içerisinde kıl gibi siyah ince bir şey var ise onu cımbız ile kolaylıkla çekip çıkarabilirsiniz. Yok ise o bölgeyi törpüleyerek inceltmeniz yeterli olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

nasır, nasır neden olur, nasır nasıl oluşur, nasır nasıl geçer, nasır için tedavi yöntemleri, nasır kimlerde olur, nasır için bitkisel tedavi, nasır kürü, nasıra ne iyi gelir, nasıra hangi bitki iyi gelir, nasırı geçiren bitkiler