Lazer Epilasyon Zamanı: Kış Mevsimi

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam en etkili ve kalıcı tüylerden kurtulma yöntemi olarak bilinen lazer epilasyon için en uygun dönemin sonbahar, kış ayları olduğunu belirtti. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde lazer epilasyon kadınların en çok tercih ettiği kalıcı epilasyon yöntemi olarak bilinmektedir. Özellikle yeni çıkan cihazlarla çok daha kısa sürede sonuç alınabiliyor ve en ince tüyler bile yok edilebiliyor. Erkeklerin de lazer epilasyona olan ilgisi her geçen gün artmaktadır.

kis_cilt

Lazer epilasyonun mutlaka uzman hekim kontrolünde yapılması gerektiğini vurgulayan Dr. Hülya Sağlam, lazer epilasyonunu şöyle açıkladı: “Lazer, genel anlamıyla tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık anlamına geliyor. Etkisini de şu şekilde gösteriyor, kıl köklerindeki melanin adı verdiğimiz renkli pigmenti tanıyarak, ısı enerjisine dönüşüyor ve kıl kökünü tahrip ediyor” Tüyler cilt de 2 – 3 günde dökülüyor. Dr. Sağlam, lazer epilasyonun nasıl uygulandığını şu kelimelerle açıkladı: “Lazer epilasyon birkaç süreçten oluşuyor. Önce alan temizliyor, ardından bu alandaki tüyler kısaltılarak lazerle taranıyor. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak tedavinin süresi birkaç dakikadan birkaç saate kadar çıkabiliyor. Tüylerde 2 -3 gün içerisinde kendiliğinden dökülüyor.”

104536_lazer_epilasyon_ne_zaman_yapilir1

Kaç seans uygulanmalı sorusuna gelince Sağlam, “Tedavi süreci kişinin cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğuna bağlık olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 4-6 seans, yüz bölgesi için ortalama 5-8 seans sürer. Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu gibi özellikli durumlar bu süreci artıracaktır” şeklinde bahsetti. Lazer epilasyonun herhangi bir kalıcı yan etkisi olmadığını belirten Sağlam, “Uygulama sonrasında bazı cilt bakım da kızarma ve hafif kabarma olabilir, birkaç saat veya çok hassas ciltlerde birkaç gün içerisinde düzelecektir.” dedi. Lazer epilasyonun uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre farklı sürede tamamlandığını söyleyen Sağlam, “Büyük alanlar ortalama 1-2 saat sürebileceği gibi; bıyık, çene gibi küçük bölgeler 5 dakika gibi sürede tamamlanmaktadır.” diye konuştu.

lazer-epilasyon

Bunlar ilginizi çekebilir:

Zayıflama, genel sağlık, kişisel bakım, cilt bakım, ürünlerimizden yararlanmak isterseniz www.mardima.com tıklayarak toptan olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

lazer epilasyon, cilt bakımı, cilt, kadın, lazer epilasyonu ne zaman yapılmalıdır, lazer epilasyon kaç seans sürer, lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır