Lahana Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sebzelerin faydaları saymakla bitmez. Birbirinden farklı şifa kaynağı sebzeler kilo kontrolünü sağlamaya da yardımcı oluyor. Birçok insan kendi imkanları dahilinde araştırıp, kendilerine uygun diyet yöntemini buluyor ve onu uygulamaya başlıyor. Bu diyetlerden biri de oldukça sağlıklı olan lahana diyetidir.

Lahana Dİyeti Nasıl Yapılır?

Lahana diyetinin ana menüsü lahana çorbasından oluşur. İçerisinde; domates, kuru soğan, lahana, kereviz ve havuç gibi gıdaların olduğu lahana çorbası sayesinde, sağlıklı bir şekilde kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Hızlı kilo verdirdiği iddia edilen birçok diyet yöntemine göre, lahana çorbası sağlıklıdır ve bayanlar tarafından tercih edilen bir diyettir. Lahana diyetinin uygulama sürecinin bir haftadan daha uzun süre olmaması gerekiyor. Lahana çorbası insan sağlığına faydalı birçok sebzeden oluşmaktadır. Ancak lahana çorbasına mutlaka günlük olacak şekilde bir öğünde yer vermek ve kilo aldırıcı olan gıdalardan uzak durmak gerekiyor. Bu şekilde uygulanırsa verilen kiloların kalıcı olarak gideceği bir diyet şeklini alacaktır. Aksi halde kısa zamanda verilen 5 kilo iki katı olarak geri dönüş yapacaktır.

Sonzamanlarda oldukça popüler olan lahana diyeti, lahana çorbası ile yapılan şok diyetlerden biridir. Lahana çorbasını bir hafta boyunca yemek öğünlerinde tüketerek hızla kilo verilmesini sağlayan diyetlerden biridir. Lahana diyeti az kalorili bir diyettir. Lahana çorbası diyeti düşük miktarlarda kompleks karbonhidratlar, protein, vitamin ve mineraller içerdiğinde 1 haftadan uzun süre yapılmamalıdır. Lahana diyeti veya herhangi bir diyet programı uygularken düzenli beslenmek ve spor yapmak gerekiyor.

Baş sebze lahana olmak üzere çeşitli malzemelerin bir araya getirilerek yapılan çorba tarifi, lahana diyetinin vazgeçilmez unsurudur. Buna göre malzeme listesinde;

• 1 tane domates
• 5 tane kuru soğan
• 1 adet orta boy lahana
• 1 tutam maydanoz
• 1 adet kereviz
• 1 adet havuç (isteğe bağlı)