Kışın Egzersiz yaparak Fazla kilolarınızı eritin

 spor ile zayıflamaKış ayların da egzersiz yapmak düşünülenin aksine daha kolaydır. Yazın sıcak havanın yarattığı stress ve bunaltı olmadığı gibi soğuk havada bulunan yoğun oksijen ile daha kaliteli performans alabilirsiniz. Kış ayların da yapacağınız koşular, egzersizler ile fazla kilolarınızı eritebilirsiniz.

Kış ayların da yaptığınız egzersizler ve sporlar içinizi ısıtır, kan dolaşımınızı hızlandırır. Hiç ısınmayan elleriniz, ayaklarınızın bir anda ateş gibi olduğunu fark edeceksiniz. Soğuktan korkmayın sadece ilk dışarı çıktığınız anda biraz ısınabilirsiniz fakat kısa bir süre içerisin de hareket ile birlikte vücudunuzun kaslarının çalışmasına neden olur.

Sabahları yaptığınız koşular ile fazla kilonuzdan kurtulabileceğiniz gibi sağlıklı bir yaşama da katkısı büyük olacaktır. Koşu yapmak ve yürüyüş vücut içerisinde ki tüm kasların çalışmasına neden olur. Kasların çalışması ile birlikte harcanan enerjiyi fazla kilolarınız da ki yağlardan elde eden vücut kısa süre içerisinde kilo vermenize yardımcı olacaktır. Sabah koşularından sonra bir bardak süt tüketmek de etkilerin kısa süre içerisin de gelişmesine ve kemik yapısının güçlenmesini sağlayacaktır.

Sabah sporlarından sonra muhakkak duş almalı ve kıyafetlerinizi değiştirmelisiniz. Spordan sonra bir arkadaşa uğramak belli bir yerde uzun süre oturarak beklemek ve teri soğutmak çok zararlıdır. Tüm yaptığınız sporun bir anda buharlaşarak uçup gitmesin eneden olacak bu davranıştan kesinlikle kaçınmalısınız. Sporunuzu yaptıktan sonra sıcak bir duş ile deri üzerinde ki ölü hücrelerin ve toksinlerin atılmasını sağlayabilir ve fazla kilolarınızdan duş alarak kurtulabilirsiniz.