Kilo Vermek İçin Diyet ve Spor Şart!

Hepimizin fazla kiloları var ve hepimiz bu kilolardan kurtulmak istiyoruz. Ama hep çabucak kurtulmak istiyoruz. Sabırlı olmadan, çabalamadan fazla kilo vermek ya da kalıcı kilo vermek diyelim uzun vadede pek mümkün görünmüyor.

Kendinize şok diyet uygulamaktansa düzenli sağlıklı beslenmeyi kendinize benimsetirseniz bu sizin için hem sağlığınız hem de kilolarınız için daha faydalı olacaktır.

Evet, kilo vermek için önce boğazı sıkmak, yediğiniz yemekleri azaltmak gerekiyor. Öncelikle daima bilenen üç beyazdan uzak durun: un, şeker, tuz. Hem vücuda zararlı hem de kilo yapan bu üç beyazı hayatımızdan çıkarmak ile başladık mı?

Abur-cubura elveda diyin. Cips, çikolata ve kola e türevleri. Hepsi zararlı, hepsi kilo yapıyor. Hemen uzaklaşın hemen.

Yemekleri sık sık ama az az yiyin. Öğün atlamayın. Hatta öğün sayısını 6’ya çıkarın. 3 ana öğün, 3 ara öğün. Ara öğünlerde meyve, yoğurt, kuru yemiş ve türevleri yiyebilirsiniz.

Günlük su içe oranınızı artırın. Mutlaka 2,5 litre su için. Metabolizmanızı artıracak ve vücuttan ödem atmanızı sağlayacak. Üstelik organların işlevlerini yerine getirmesi için de günlük 2,5 litre su içmek gerekli.

Metabolizmayı hızlandıran şifalı bitkilerden faydalanın. Bu bitkilerden yapılan çayları tüketiyorsanız yemeklerden 20 dakika önce için.

Uykunuzu düzene sokun. Özellikle 00.00-02.00’da uyuyor olmalısınız ki vücut derin uykuya bu zaman diliminde dalıyor. Zinde olmalısınız ki kilo verebilesiniz.

Kilo vermek için spor yapmak zorundasınız. Spor yapmadan olmaz! Eğer sadece diyet ile kilo verirseniz, verdiğiniz kilonun iki katını ilerleyen zamanda geri alacaksınız.

Haftalık spor planı yapın. Hangi gün, nerede ve kaç dakika spor yapacağınızı belirleyin. Spor ayakkabılarınıza dikkat edin ve yaralanmamak için kendinizi başlarda çok zorlamayın.

Eğer vaktim yok spor yapmaya diyorsanız, minibüsten bir durak önce inin ve evinize yürüyerek gidin. Bu da vücudunuzu hareket ettirecektir.

Ama defaatle söylemeliyiz ki sporu hayatınızda bir yere koymak durumundasınız. Hem zayıflamak hem de sağlıklı yaşamak için.

Bol bol kilo vermeniz dileği ile bu yazımızı da burada sonlandırıyorum

Sevgiler.