İskit yağı nedir? Ne işe yarar?

Geleneksel Çin Tıbbı, bitki biliminde bizlere oldukça faydalı bilgiler sunmuş, tıbbın oldukça işlevsel yönlerini göstermiştir. İşte bunlardan biri de İskit Yağı’dır.

Günümüzde birçok problem; bitkisel krem, bitkisel yağ ve bitkisel çayların kullanımı ile çözüme kavuşabilmektedir. İskit Yağı da bu yağların en etkililerinden biridir. Keza üzerinde yapılan araştırmalar da bunu fazlasıyla destekler niteliktedir ve ülkemizde de ağrı kesici fonksiyonuyla sıkça tercih edilmektedir.  Peki, İskit Yağı ne için kullanılır? İskit yağı faydaları nelerdir?

Öncelikle İskit Yağı, anavatanı olan Çin’de ağrı kesici fonksiyonundan dolayı kullanım görmektedir. Baş ağrısı tedavisi için önemli bir yöntem olarak örnek gösterilebilir ve başım çok ağrıyor, baş ağrısı nasıl geçer gibi sorularınıza çözüm yaratır. Ancak asıl sarsıcı ve iddialı olduğu kısım adale ağrılarına çözüm getirebilmesidir. Sistemli olarak spor yapan bireylerde kendini gösterip ortaya çıkmayan adale ağrıları, spor temposunun ani değişmesi ya da adaleleri zorlayacak hareketlerin ortaya çıkması ile birlikte gün yüzüne çıkabilir.

iskit yağı kullanımı

İskit Yağı Nasıl Kullanılır?

İskit Yağı’nın kullanımı oldukça kolay ve işlevseldir. İskit Yağı yemeklere konulur mu? Sorusu sıkça akla gelen ve sorulan sorulardan birisidir. Bitkisel bir yağ olduğu için yemeklere birkaç kaşık konulabilir. Bunun dışında adale ağrılarına çözüm getirmek için bu yağdan ağrıyan yere masaj yöntemiyle sürülebilir. Profesyonel masaj salonlarında da İskit Yağı’na sıkça rastlanır. Masaj esnasında kullanılan bu yağ, kasların gevşemesine ve ağrılardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

İskit Yağı İçeriği | İskit Yağı İçindekiler

İskit Yağı İçeriği | İskit Yağı İçerisinde Bulunan Bitkiler Şu Şekildedir:

Okaliptüs yağı, genellikle astım hastalarının yanı sıra artrit ve kronik kas gerilmesi olan insanlar için önerilir.

Karabiber yağı, acıyı ve ağrıyı yatıştırmaya yarayan inanılmaz bir antioksidan olan rosmarinik asit içerir. Sırt ağrısı, artrit ve fibromiyalji ağrısı için kullanılabilir.

Kekik yağı, kireçlenme ve romatizma gibi ağrılı hastalıklarda vücudun ağrısını hafifletir.

Biber ekstratı, sırt kaslarınızdan gelen iltihapları çabuk emebilir ve sizin acılarınızı azaltabilir.

Zeytinyağı, daha güçlü hücre duvarlarının oluşturulmasına yardımcı olan polifenolleri içerir.

Çörek Otu Yağı, eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi gelir. Kasları hafifletir.

Ardıç Yağı, sırt ağrısı ve iltihaplanma için kullanılabilir, kasların gerginliği ile ortaya çıkabilen zihinsel kaygıyı da rahatlatabilir.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: iskit yağı yorumları, iskit yağı faydaları, iskit yağı şikayet, iskit yağı içindekiler, iskit yağı kullananlar, iskit yağı faydaları nelerdir, iskit yaği ne işe yarar, iskit yağı neden yapılır