İdrar Kaçırmaya Doğal Çözüm Önerileri

İdrar kaçırmak ya da idrar tutamamak olarak bilen bu durum psikolojik ya da fiziksel bazı nedenlerden kaynaklanabilir. Eğer idrar tutamamanın ne olduğunu açıklamak gerekirse bazen gülme, ağlama, öksürme, hapşırma gibi durumlarda elinde olmadan idrar kaçırmaktır.  Özellikle kadınlarda görülen bu durumun sebebi ön ve boşaltım organların bulunan kasların zayıflamış olmasıdır. Başka bir sebepte bağırsak solucanları olabilir. Eğer bunlarda değilse sebebi daha büyük olabilir mesela idrar yollarında veya böbrekte taş, omurilikte zedelenme gibi. Bu tür durumlarda doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Eğer kronik bir rahatsızlık veya hastalık söz konusu değilse idrar kaçırmanızı şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler ile kontrol altına alabilirsiniz.

1-Civanperçemi, ısırgan otu, mayıs papatyası, kuşburnu ile hazırlanan kür

Her bitkiyi ince ince doğrayın ve her birinden birer tatlı kaşığı alın. Bir bardak kaynamış suya atın. Üstünü kapatın. 10 dakika demlendikten çayı süzün ve için. 2 saatte 1 bardak içmenizi ve problem ortadan kalkana kadar içmenizi tavsiye ederiz.

 

2-Kişniş çayı

1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı kişniş konulur. Üstünü kapatın. 10 dakika demlendikten çayı süzün ve için. Aynı gün 3 kere çayı içebilirsiniz.

 

3-Kızılağaç kabuğu çayı

Küçük bir parça kızılağaç kabuğunu 4 bardak suda 10 dakika kaynatın sonra süzün. Günde üç kere iki kaşık içmenizi tavsiye ederiz.

 

4-Meşe palamut, günlük (Styrax), kuru üzüm ile hazırlanan kür

10 gram meşe palamut, 5 gram günlük ve 15 gram kuru üzüm karıştırılır. Havanda macun haline gelinceye kadar dövülür. Sabahları aç karnınıza bir tatlı kaşığı yemenizi öneririz.

İdrar kaçırmak toplum içerisinde sizi zor durumda bırakabilir. Bu yüzden lütfen tedavisine dikkat edin.

Sağlıklı günler dileriz.