Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yazın bitmesi ile birlikte bay bayan birçok kişinin ortak sorunlarından biride güneş lekeleri olmuştur. Özellikle yaz aylarında deniz kenarında tatil yapan ve güneşin tadını çıkaran kişiler her ne kadar ciltlerini koruduklarını düşünseler dahi cilt lekeleri ile karşı karşıya kalmışlardır. Bunun en büyük nedeni ise yanlış saatlerde güneşin altında bulunmanız ve yeteri kadar koruyucu özelliği bulunmayan güneş kremlerine güvenmeniz olmuştur.

Ancak yaz aylarının son bulması ile birlikte yüzümüzde ya da vücudumuzun diğer bölgelerinde oluşan güneş lekeleri kendini daha belirgin şekilde göstererek bu durumdan rahatsız olmamıza neden olmuştur. Bu konuda erkeklere nazaran çok daha hassas olan bayanların birçoğu kaliteli markaların cilt bakım ürünlerini kullanarak lekelerinden kurtulmak isterken birçoğu ise evde basit yöntemler ile uyguladıkları cilt bakım uygulamalarını tercih etmişlerdir.

Doğanın mucizesi olan ve sağlık alanında birçok görevi üstelenen bazı meyveler, besinler ya da doğal yağlar aynı zamanda cilt lekelerini ve güneşten kaynanlanan lekeleri giderme konusunda da bizlere yardımcı olmuştur. Doğrudan güneş altında bile kalmamız ne yazık ki güneş lekelerinin oluşmasına neden olabilmektedir. Eğer güneş lekeleri konusunda sorun yaşıyorsanız önerdiğimiz bazı uygulamarı yaparak en azından bir nebze olsun güneş lekelerinden kurtulabilirsiniz.

İşte güneş lekelerini gidermek için uygulayabileceğiniz bazı bitkisel yöntemler;

Tarif

– 20 gram yaş maya

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

Özellikle el üzerinde oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olan bu tarif için her iki malzemeyi karıştırarak ellerinizin üzerine uygulamanız yeterli gelecektir. Bu karışımı ellerinizin üzerine uygulayarak yarım saat kadar kalmasını sağlayın ve daha sonra yıkayın.

Tarif

– 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt

– 1 adet yumurta akı

– 3 damla limon suyu

Tüm malzemeleri iyive karıştırın ve daha sonra vücudunuzun neresinde olursa olsun güneş lekesi bulunan kısmın üzerine sürün. Daha sonra maske kuruyana kadar bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu gibi uygulamaları haftada iki ya da üç sefer rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

peeling, güneş, güneş lekeleri, güneş lekeleri nasıl geçer, güneş lekelerini geçirme yolları, güneş lekeleri için bitkisel yöntemler, güneş lekeleri neden olur, güneş lekeleri kimlerde olur, bitkisel yöntemler, cilt bakımı, güneş lekeleri için cilt bakımı, yüz bakımı, vücut bakım