Galeta kilo yapar mı?

Son zamanlarda çok fazla tüketilen ve özellikle diyet yapan kişilerin diyet yaparken tükettikleri yiyeceklerden biride galetalardır. Aynı zamanda grissini olarak da bilinen galeta özellikle fazla kilolarından şikayetçi olan ve formunu korumak isteyen kişiler tarafından tüketilen çubuk kraker görünümlü yiyecektir. Farklı çeşit ve özelliklere sahip olan galetalar her ne kadar kilo vermek isteyen kişiler tarafından kullanılsa dahi birçok kişinin aklında kilo aldırıp aldırmadığı sorusunu yaratmıştır.

Galeta; normal hamurdan yapılan ve şekil olarak uzun çubukları andıran genellikle az tuzlu ya da tuzsuz krakerlerdir. Sade yapıldığı gibi kepekli, susamlı, light, baharatlı gibi farklı lezzete sahip çeşitleride bulunmaktadır. Diyet yapan formunu korumak isteyen kişilerin sıkça tükettiği galetalar son zamanlarda farklı düşüncelerin ortaya atılmasına neden olmuştur. En fazla merak edilen diyet ürünlerinden biri olan ve farklı düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olan galetalar için kesin kilo aldırır ya da kesin kilo verdirir diyebilmemiz yanlış olacaktır. Marketlerde, fırınlarda sıkça karşımıza çıkan farklı çeşitlere sahip olan galetalar doğrudan kilo vermenize ne yazık ki neden olmaz. Azımsanmayacak kadar belirli bir kaloriye sahip olan galetalar aksine fazla tüketilmesi durumunda kilo almanıza bile neden olabilecek yiyeceklerden biridir. Ekmek ile aynı içeriğe sahip olan galetaların küçük ya da uzun olarak çeşitleri vardır. Yaklaşık 3 küçük galeta 1 uzun galetaya eş değerdir ve bir galieta ise yaklaşık 65 kaloridir. 1 ince dilim beyaz ekmek 90 kalori, kepekli ekmek ise 60 kalori olduğundan bir galetanın bir dilim ekmeğe eşit geldiğini söyleyebiliriz. Kilo almak istiyorsanız aynı zamanda megamax kullanmalısınız.

Ancak direk kilo almanıza da etki etmeyen galeta da ne kadar tükettiğiniz ve hangi çeşidini tükettiğiniz önemlidir. Eğer baharatlı, tuzlu ya da yağlı galeta tercih ederseniz elbette ki kalorisi daha fazla olacaktır. Ancak tuzsuz, kepekli galeta diğer galeta çeşitlerine nazaran daha az kaloriye sahiptir. Bu nedenle öğünlerinizde ekmek yerine en fazla 2 tane galeta yiyebilirsiniz. Daha fazla tüketmeniz ise kilo vermenizden çok kilo almanıza neden olacağı için mutlaka kıvamında tüketmeye gayret edin. Sizlerde zayıflama konusunda ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız kullanarak ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

galeta, grissini, galeta nedir, galeta nasıl yapılır, galeta sağlıklı mı, galeta kilo aldırır mı, galeta kilo yapar mı, galeta zayıflatır mı, galeta şişmanlatır mı, galeta kilo verdirir mi, galeta yemek kilo yapar mı, galeta yemek kilo aldırır mı, galeta nasıl yapılır, grissini nedir, grissni kilo aldırır mı, grissini kilo yapar mı, grissini yemek kilo aldırır mı, grissini kilo yapar mı, grissini nereden bulurum, grissini neye iyi gelir, galeta kaç kalori, 1 tane galeta kaç kalori, grissini kaç kalori, 1 tane grissini kaç kalori, kaç kalori, kilo aldırır mı, kilo yapar mı