Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Kilo Kontrolünde İşe Yarıyor Mu?

Fitchoy Nedir?

https://www.diyetavm.net/fitchoy-yosun-cayi/ sitesinden en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

 Fitchoy; içeriğinde kahverengi   deniz yosununun (bir diğer adıyla Wakame ) bulunduğu, kilo problemi olan insanların zayıflamak için tercih ettiği bir çaydır.  Aynı zamanda birden fazla bitkinin özü de içeriğinde yer alır; maye, sinameki, papatya, amber çiçeği, karanfil, barut ağacı kabuğu, funda yaprağı, tarçın, biberiye, kiraz sapı, mısır püskülü gibi. Yani mineral bakımından oldukça zengin bir çaydır. Bilinmesi gerekir ki bu ürün Tarım Bakanlığı izniyle üretilip satılmaktadır.

Wakame nedir?

Kurutulmuş deniz yosunudur. Çoğu dünya mutfağında, en çok geleneksel Asya yemeklerinde kullanılmaktadır. Çin, Japonya ve Kore gibi ülkelerde erişte, ekmek, çorba, suşi ve salata gibi yemeklerin çoğu içerisine deniz yosunu eklenerek yapılmaktadır. Aynı zamanda faydaları oldukça çoktur:

  • Detoks
  • Sindirim sistemini güçlendirir
  • Böbreküstü bezlerinin düzgün çalışmasına yardımcı olur
  • K vitamini içerir
  • Doğurganlığı arttırır
  • Sağlıklı beslenmek için faydalıdır
  • Tiroid tedavisinde kullanılır
  • Cilt problemlerini iyileştirme özelliği vardır
  • Wakame salatalarda da kullanılabilir
  • AIDS için hormonların düzenlenmesinde kullanılıyor

Peki Fitchoy yosun çayı kilo kontrolünde işe yarıyor mu? Fazla kilolardan kurtulmak her kilolu insanın hayalidir. Bazen ne kadar diyet yapsak ne kadar spor salonlarında vakit harcasak da istenmeyen kilolara çözüm bulamayabiliriz. Günlük yaşantımızda, iş temposundan spora vakit ayıramayabiliriz. Genellikle masa başında çalışan kadınlar ve erkekler zayıflamak için alternatif yollara başvurabilirler. Çeşitli diyetler, form çayları gibi.. Kilo verememenin başlıca nedenlerinden bitanesi de metabolizmanın yavaş çalışmasıdır. Fitchoy deniz yosunu çayı metabolizmayı hızlandırmada oldukça etkili bir çaydır.   Fitchoy faydaları; içinde bulunan kahverengi deniz yosununun özelliği yağ yakma olarak bilinmektedir. Bölgesel yağlanmada (bel ve basen bölgesi gibi) yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Belirtmeliyiz ki, hiçbir insanın aç kalarak kilo vermesi sağlıklı bir durum değildir. Aynı zamanda dengeli beslenmek koşuluyla, diyet bu çayla desteklenmelidir. Aynı zamanda mümkün oldukça egzersiz yapılmalıdır.

Fitchoy Kullanımı :

(1 paket Fitchoy 1 aylık kullanım içindir ve içerisinde 60 süzen poşet bulunmaktadır.)

-Bir fincan kaynamış suya, bir süzen poşet atılarak 5-7 dakika demlenmelidir.

-Sabah ve akşam yemeklerden 30 dakika önce aç karnına içilmelidir.

-Şeker atılmadan tüketilmesi tavsiye edilir.

Fitchoy yan etkileri var mıdır? Bilinen bir etkisi yok diyebiliriz. Kadın ve erkek herkesin kullanabileceği bir üründür. Fakat hamileler, emziren anneler, kronik rahatsızlığı olanlar kullanmamalı veya hekime başvurmalıdır.