FİTCHOY DENİZ YOSUNU ÇAYI NEDİR?

Ever sevgili okurlamız, malumunuz havalar ısınmaya başladı. Yaz gelmeye başlar başlamaz en korkulu rüyamız fazla kilolar ile mücadele de başladı. Fazla kiloları vermek için vücuttaki ödemiz atmalı, sindirimi güçlendirmeli ve metabolizmayı hızlandırmalısınız.

Bütün bunların üzerine birde spor ve diyeti ekledik mi fazla kilolara elde da dememiz pekte uzakta değil.

Evet, bugün sizlerle yeni önerdiğim deniz yosunu çayı tavsiye edeceğim. İçerisinde tam 12 adet şifalı bitki bulunduran bu çayın detaylarına bakalım.

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı İçerik

İçerisinde bulunan bitkiler:

Kahverengi Deniz Yosunu(Wakame): Deniz yosunları bizim ülkemizde yaygın kullanımı mümkün olmasa da diğer ülkelerde oldukça yaygındır. Vücuda dinçlik verir. Sindirim kolaylaştırır. Genellikle sporcular tarafından tercih edilir.

 

 

Mate: Metabolizmayı hızlandırır. İştahı keser ve kalori alımını azaltır.

 

 

Sinemaki: Sindirimi hızlandırır.

 

 

Papatya: idrar söktürücü olarak kullanılabilen papatya çayı iştahı bastırmada da etkilidir.

 

Amber Çiçeği: zihinsel yorgunluk, depresyon, kaygı ve gerginlik gibi ruh hallerini dengeleyebilir.

 

 

 

 

Karanfil: içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde metabolizmayı hızlandırır.

 

Barut ağacı kabuğu: Sindirim sistemi üzerinde etkili olup safra, karaciğer, bağırsak organlarının fonksiyonlarını etkili hale getirebilir.

 

 

 

Funda Yaprağı: Böbrekleri çalıştırarak idrar söktürmeye yardımcıdır.

 

 

Tarçın: Şekeri dengede tutar ve tadı sayesinde şeker tüketme ihtiyacınız ortadan kalkar.

 

 

Biberiye: İçerisindeki etkin maddeler yağ yakıcı olarak görev görür. Metabolizmayı hızlandırır.

 

 

Kiraz Sapı:  Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Böbrek taşı oluşumunu geciktirir. Fazla suyun vücuttan atılmasına yardımcı olur

 

 

Mısır Püskülü: Vücuttaki yağın yakımını sağlayabilir. Böbreklere iyi gelir.

 

 

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Kullanım Şekli

Sabah ve Akşam yemeklerinden 30 dakika önce aç karnına içilmelidir.

Bir fincan sıcak suya atılarak 5-6 dakika demlenmesi ardından tüketilebilir.

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Saklama Koşulları

Oda sıcaklığında, kutusunun içerisinde saklayınız!

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Faydaları Nedir?

Vücutta zaman içerisinde toplanan zehirli maddeleri, toksinleri ve aşırı miktarda tutulan suyu (ödemi) atar.

Sindirime etki ederek, sindiriminizi hızlandırır. Kabızlığa karşı etkilidir. Böbreklerin çalışmasına yardımcı olur. İdrar söktürücü etkisi vardır.

Metabolizmayı hızlandırır. Vücutta fazla enerji yakımını sağlayabilir. Vücuda dinçlik ve enerji verir.

Ruh halini olumlu yönde etkileyebilir, sakinlik ve ferahlık verebilir.

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Zararları Nedir?

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Herhangi istenmeyen bir durum gerçekleşir ise doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Nereden Bulabilirim?

Fitchoy deniz yosunu çayını almak isterseniz sizlere online satış sitesi önerebilirim. https://www.diyetavm.net/fitchoy-yosun-cayi/ bu siteden gönül rahatlığı içerisinde siparişinizi verebilirsiniz.

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı Yurt Dışında Nereden Bulabilirim?

Fitchoy deniz yosunu çayını almak istiyor annak yurt dışında iseniz üzülmeyiniz. Sizlere önerdiğim online satış sitesinden sizlerde satın alabilrisiniz. https://www.diyetavm.net/fitchoy-yosun-cayi/ bu siteden gönül rahatlığı içerisinde siparişinizi verebilirsiniz.

 

Fitchoy Deniz Yosunu Çayı ilaç değildir. TAKVİYE EDİCİ GIDADIR!

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlı yazılmıştır.

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: fitchoy deniz yosunu çayı, fitchoy  nedir,fitchoy fiyati, fıtchoy çayı, fitchoy yan etkileri, fitchoy kullanıcı yorumları, fitchoy nasil kullanilir, fitchoy nedir, fitchoy zararlari, fitchoy çay kullananlar, fitchoy zayıflama çayı, fitchoy, fitchoy bitki çayı, fitchoy cay, fitchoy çay, fitchoy yosun çayı, fitchoy deniz yosunu çayı, fitchoy Facebook, fitchoy sipariş, fitchoy satış, fitchoy yorumları

Bilgilendirme
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.