Fit Bir Vücuda Sahip Olmak İçin

Fit bir vücut tabi ki sadece kadınların değil erkeklerinde hayalleri arasında yer almaktadır. Fit bir vücuda sahip olmak ve korumak fit olmakoldukça zahmetli bir iştir. Spor olmadan fit bir vücut, diyet olmadan da spor olmaz. Diyet ve spor birbiri ile bağlantılıdır. Tek başına diyet yapmanız yeterli olmadığı gibi tek başına spor yapmanızda yeterli olmayacaktır.

Yağlarınızı olabildiğince çabuk ve sağlıklı bir şekilde yakmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Ne kadar çok kasınız çalışırsa yaktığınız kalori o kadar fazla demektir. Sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacınız yağlardan kurtulmak ise yağ yakmanız gereken kasları çalıştırmanız gerekiyorki bunlar baldır, kalça ve göğüs kaslarınızdır.

Yapılan araştırmalara göre kendiniliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerinde kalori harcamanızı sağladığını gösteriyor. Örneğin ayak uçlarını yere vurmak ve ellerini hareket ettirmek günde ekstradan 800 kalori yakmanızı sağlıyor.

Aerobik çalışmanızda daha fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin hızını arttırın yada şiddetini. Örneğin koşu bandı çalışıyorsanız yokuş çıkmanız 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlar. Spora başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapın. Bu ısınma hareketlerinin de size bir kazancı olacaktır. Örneğin yüzme ile uğraşan birisi egzersizler ile 90 kalori fazladan yakabilir. Yaptığınız egzersiz ne olursa olsun en iyi sonucu almak için doğru yapmanız gerekir. Merdivenleri çıkarken  parmaklıklara tutunmanız yaptığınız en büyük hatalardan biridir.

Sağlıklı Zayıflamalar.