Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Bakımı Kürleri

Bayanların saçları konusunda ne kadar hassas olduklarını biliriz. Özellikle saç bakımlarına dikkat eden ve bu nedenle saç bakımlarını ihmal etmeyen bayanlar belirli aralıklar ile evde ya da güzellik salonlarında saç bakımlarını yaptırırlar. Kimi bayanlar saç bakımlarını güzellik salonlarında yaptırmayı tercih ederken kimi bayanlar ise doğal ürünler ile evde saç bakımını yaparlar. Gün içerisinde olumsuz çevre faktörlerinden, saç bakım ürünlerinden, yanlış bakım yöntemlerinden ya da fön çektirerek olumsuz yönde etkilediğimiz saçlarımız bir süre sonra bakıma ihtiyaç duyarlar.

Bakıma ihtiyaç duyan saçlar bakımsız kalması durumundan bir süre sonra yıpranmaya, kırılmaya ve dökülmeye neden olmaktadır. Uzun süre ve yoğun dökülen saçlar ise başta psikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden olurken aynı zamanda kötü bir görüntü oluşmasına da neden olmaktadır. Bu nedenle hem saç bakımına dikkat ederek hemde saçların bu gibi olumsuzluklardan etkilenmemesine dikkat edin.

İşte evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saç bakım kürleri;

Kuru ve çabuk kırılan saçlar için

1 yumurtanın sarısı ve 2 kaşık bal ile bir kaşık badem yağını karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Özellikle bu formül kuru ve kırılgan saçlar için oldukça etkilidir. Yarım saat saçınızda beklettiğiniz bu kürü daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez mutlaka bu maskeyi saçınıza uygulayarak saçlarınızın daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağlı saç maskesi

– 5 yemek kaşığı zeytinyağı

– 2 adet yumurta

– Bone

Derin bir kaba 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet yumurtayı birbirine karıştırıp saçınıza fırça yardımıyla sürünüz. Boneyle saçınızın her yerini hava almayacak şekilde kapatınız. Sürdükten 20 dakika sonra saçınızda boneli bir şekilde bekletiniz. Daha sonra bol suyla durulayıp saçınızı kurutunuz.

Yumuşak ve parlak görünümlü saçlar için

– 1 kahve fincanı elma sirkesi

– 1 yemek kaşığı şifalı ot

– Rendelenmiş limon kabukları

Teflon bir tencereye küçük kahve fincanı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı şifalı ot ve rendelenmiş limon kabuklarını ilave edip 5 litre suda kaynatın. Daha sonra saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra kür bitene kadar saçınıza masaj yaparak fırça yardımıyla sürün. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayıp durulayın.

Parlak saçlar için

– 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu

– 1 yemek kaşığı bal

1 su bardağı portakal suyu ve 1 yemek kaşığı balı bir kapta karıştırarak saçınız şampuanla yıkadıktan sonra fırça yardımıyla masaj yaparak sürün. 10 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

sağlıklı saçlar, saç bakımı, evde saç bakımı, saç bakımı nasıl yapılır, saç dökülmelerine ne iyi gelir, parlak saç için ne iyi gelir, saç kuruluğuna ne iyi gelir, saç bakım kürleri, saç maskeleri, evde hazırlanan saç maskeleri, evde saç bakımı ve saç maskesi, saça iyi gelen maskeler, saç kürü, saç kürleri