Evde Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz cilt özellikle esmerler için rüya gibidir. Kızıl saçlı kadınların bir çoğuna ise çok yakışmaktadır. Bir çok insanın hayran olduğu beyaz cilde sahip olmak için artık günümüz cilt bakım uzmanları, doktorlarımız ve gelişen teknoloji ile bu isteğinizi yerinize getirmeniz mümkün.

Ev ortamında dahi yapabileceğiniz maskeler sayesinde cildinizin rengini açmak için bir çok maske tarifi mevcuttur. Fakat bu maske tariflerinin bazıları her bütçeye her aile gelirine hitap etmez. İçerisine eklenen yağlar da bazen pahalı olabildiği için evinizde bulabileceğiniz ya da maddi olarak zorlanmayacağınız yöntemler ile cilt rengimizi açmaya dair maske tarifleri göreceksiniz.

Yüz Rengini Açan Domates ve Un Maskesi

Domates asitli yapısı ile ölü derilerin temizlenmesi ve siyah notlara etkisi ile bilinmektedir. Un ile karıştırılarak etkinliği arttırılan  maske ile cilt renginiz de dengelenme sağlayabilirsiniz. Domatesli maske için  gerekenler:

  • 1 adet domates
  • Yeterince un

Domatesin kabuklarını soyarak rendeleyin ya da blenderdan geçirin. Üzerine yeterince unu ekleyin ve yüzünüzde leke olan bölgelere sürün. 25-30 dakika kadar bekletip yüzünüzü temizlemeniz yeterlidir. Bu maske ile hem lekelerinizden kurtulur hem de cilt renginizi beyazlatırken kullanabilirsiniz.

Tam Buğday Unu ve Zerdeçal Tozu Karışımı

Cildinizde  oluşan lekelerin azalmasında ve ten renginin açılması, beyazlatılması konusun da etkilidir.Bu beyazlatıcı maske için gereken malzemeler;

  • 2 tatlı kaşığı buğday unu,
  • bir tutam zerdeçal tozu,
  • bir tatlı kaşığı limon suyu
  •  yoğurt

Malzemeleri gerekli kadarını ayarlayarak bir kap içerisinde karıştırın. Karıştırdığınız malzemeleri yüzünüze uygulayın ve 20-25 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi durulayabilirsiniz. Bu maske beyazlatma ve leke temizleme konusunda etkilidir.