En Yeni Egzersizler İle Kilo Verin

Kilo verme aşamasında diyetin büyük önemi olduğunu her seferinde tekrarlıyoruz. Çünkü diyet ile birlikte vücudumuz yol almaya başlayacak ve egzersiz ile de şekillenecektir. Bu yüzden her ikisinin de vücuda uygun olarak seçilmesinin çok önemli etmenler olduğunu vurgulamakta fayda var.

Şu sıralar herkes için uygun olabilecek en gözde sporlar arasında fitness yer alıyor. Bunun için de en iyi sonuçları elde etme düşüncesini amaç edinmeliyiz ve en iyi sonuçlar için ise düzenli olarak yeni yöntemlerle vücudunuza meydan okumanız gerekir. Eğer yeni egzersiz rejimleri ile önemli miktarlarda kilolardan kurtulmak ve vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız ideal aktivitelere odaklanmalısınız.

İşte yeni egzersiz önerileri;

Pilates topu üzerinde şınav hareketi:

Faydası:

Karın bölgesini sıkılaştırmak.

Nasıl yapılmalı:

Vücut ağırlığınızı tamamen pilates topu üzerine verip sadece ayak kısmı pilates topu üzerinde kalmalı yani şınav pozisyonu alınmalı. Göğüs yere temas etmeyecek şekilde indirilip, kaldırılmalı. 30 tekrar ile yapabilirsiniz.

68_03

Kalça kaldırma:

Faydası:

Kalça kısmındaki kasları hedef alarak karın bölgesini düz hale getirmeye yardımcı olur.

Nasıl yapılmalı:

Düz bir zemine uzanın, ayaklarınız yerde kalacak şekilde dizinizi yukarıda tutun, şimdi merkez bölge olan karın kısmını hafifçe yukarı kaldırın. Yukarıda iken diz kapaklarınız ile omuzlarınızın düz bir çizgi oluşturmasına dikkat edin, 5 sn bu pozisyonda kalın. 30 tekrar ile yapabilirsiniz.

zayiflama-hareketleri-1

Dambıl lunge ofseti:

Faydası:

Karın kasları ile kalça kaslarınızın daha çok çalışmasını sağlar.

Nasıl yapılmalı:

İki elinize dambılı alın, sağ bacağınızı bir adım öne atın ve sağ ayak dirseğiniz için 90 derecelik bir açı oluşturun. Sol ayak için aynı hareketi tekrarlayın. 30 tekrar ile yapabilirsiniz.

dumbbellWlunge

Sizde bu yeni hareketlerin yapılışı ile kilolara meydan okuyabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Egzersiz ile zayıflama, zayıflama yöntemleri, zayıflama kuralları, zayıflama tüyoları, zayıflatan egzersizler, basen eritme egzersizi, karın eritme egzersizi, kol sıkılaştırma egzersizi, pilates ile zayıflama, fitness hareketleri, ebru şallı ile pilates, koşu ile zayıflama, İstanbul spor salonları.