Doğal Cilt Bakımı

Dogal Cilt BakimiCildinizin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini mi istiyorsunuz, sivilce ve siyah noktalara karşı doğal bir önlem mi almak istiyorsunuz? O zaman size bir kaç tavsiyemiz olacak. Bu tavsiyeleri uygulamanız halinde cildiniz her zamankinden daha parlak ve daha canlı görünecektir. Bunun yanında cildinizi temizlemek ve bakım yapmak için uygulayabileceğiniz basit tarifler vereceğiz. Bu tarifler sayesinde pratik uygulamalarla birlikte cildinize hem evde hem de çok uygun bir fiyatla bakabilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt güzel görünür, sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için de sağlıklı beslenmek gereklidir. Cildinizin güzelleşmesini ve daha canlı olmasını istiyorsanız siz de beslenmenize dikkat edebilirsiniz. Cildin güzelleşmesini sağlamak için öncelikli olarak yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bu ikisi de ciltte sivilcelenmeye ve akneye sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle daha az  tuzlu ve yağlı yemeye özen gösterin. Bunun yanında meyve sebzeleri daha bol tüketmelisiniz. Özellikle elma yemek cilt için çok önemlidir, elma cilde çok yararlıdır. Bunun yanında ayva ve armut da cilt için oldukça faydalıdır.

Cildiniz için yapabileceğiniz maskelerden bazıları şöyle. Öncelikli olarak en çok bilinen ve en faydalı maske kil maskesidir. Kil maskesi hem içindeki zengin minerallerle cildinizi canlandırır, hem de siyah noktalardan arındırır. Öncelikli olarak cildinizi maden suyu ile birlikle güzelce yıkayın.  Makyajınızın tamamının temizlendiğinden emin olun. Bu aşamadan sonra gül suyu ile karıştırdığız toz kili cildinize uygulayın. Daha sonra kuruyana kadar bekleyin. Kili göz ve göz çevresine uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Kil kuruduğunda  yine maden suyu ile cildinizi temizleyin. Bu işlemi banyodan sonra yaptığınızda daha net sonuçlar alabileceksiniz.

Cildinizi siyah noktalardan arınmak için uygulayacağınız maske de çok basit. Bu maskede ihtiyacınız olan tek malzeme şeker ve yumurta beyazı. Bir yumurtanın beyazı ve sarısını ayırın. Daha sonra yumurta beyazının içine içinde eriyebilecek miktarda şeker koyun ve şeker eriyinceye dek çırpın. Oluşturduğunuz bu karışımı cildinizde problemi olan bölgeye sürüp biraz kurumasını bekleyin. Karışım kuruduğunda kuru bir parmağınızla maskeyi ağda yaparcasına yapıştırıp çekin. Parmağınızı bastırıp bastırıp çekeren siyah noktaların yerinden çıkmasını sağlayacaksınız. Bu uygulama sonrasında yine cildinizi maden suyu ile yıkayıp nemlendirici sürerek, bakım uygulayın. Bu kürü haftada bir kez banyodan sonra uygulayın 2 hafta içinde cildinizdeki değişikliğe inanmayacaksınız.