Diyette Sadece Salata Tüketmeyin!

Yaptığınız herhangi bir diyet sırasında veya dikkat ettiğiniz beslenme şekillerinde besin önerilerine uymanın dışında, belirli besin alışkanlıkları da edinmiş olabilirsiniz. Bunlardan ilk akla gelen ise salata. Salatanın içerdiği posa ve mineral desteği bakımından her gün en az bir porsiyon yenmelidir.

Tek tip besine dayalı bir tüketim içinde salatada olsa sağlıklı değildir. Yani söz konusu olan ve en sağlıklı lezzetlerden birisi olan salata bile gün boyunca tüketilince sağlıksız hale gelir. Bu yüzden salata sadece öğün olarak tercih edilecekse peynir çeşitleri, tavuk, kırmızı et, ızgara sebzeler gibi çeşitli besinler ile zenginleştirilmelidir.

hardal-soslu-salata

Sadece yeşillik, domates, salatalıktan oluşan ana öğün posa bakımından belki yeterli gözükebilir ama protein ve karbonhidrat bakımından oldukça yetersiz olacaktır. Akşam yemeği öğünlerinin zararına her seferinde değinen uzmanlar, akşam yemeğini kesmeyin fakat gece boyunca yoğun bir açlıkla savaşmak yerine, akşam yemeğini daha sağlıklı ve hafif alternatiflerle değiştirebilir gece süt yoğurt veya meyve gibi küçük bir ara öğün tüketerek hem kilo kaybını sağlayabilir hem de tokluğunuzu uzun süre devam ettirebilirsiniz.

photo-6

Diyet sırasında ekmeği tamamen kesmek de iyi bir davranış değildir. Karbonhidrat eksikliğinin yanında bir de B grubu vitaminin yeterli alınamamasına neden olur.

tarçın-tahıl

Diyet seçeneklerinde bu gibi durumlara dikkat edebilir sağlıklı ve hızlı kilo kontrolü yaşayabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Salata ile beslenme, salata tarifleri, salata diyeti, güncel diyetler, diyet ve sağlık, fazla kilo uzmanları, kilo kontörlü ve sağlık, diyet listesi, zayıflama sitesi, tam diyet sitesi, aylık diyet sitesi, diyabet ve diyet, İstanbul diyet merkezi, izmir diyet merkezi, diyetisyen, diyetisyen sitesi, hızlı kilo verme, zayıflama, zayıflama kuralı.