Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifleri

Cilt lekerinden,cildinin koyu olduğunu ya da karardığını söyleyen bayanlar dikkat. Özellikle yaz aylarından çıktıktan sonra her ne kadar koruyucu güneş kremi kullansak da cildimizde bazı kararmalar meydana gelir. Cildinizin beyazlamasını sağlamak için iki müthiş maske tarifimizi mutlaka denemelisiniz.

Helenistik dönemde Yunan kadınları beyazlaşmak için psimuthion diye bilinen bir tür tebeşir tozu, alçı olan maddeyi, cilt kusurları yok etmek için devamlı yüzlerine uygularlardı. Yüzyıllar öncesinden gelen kadınların cilt bakımı o dönemde de  kadınlar tarafından birçok yöntem ile uygulanmıştır. Özellikle koyu tenli bayanların ciltlerinde oluşan sivilce ve akne izlerini zamanla yok edecek beyaz tenli bayanların ise, özellikle yüzün bazı bölgelerinde oluşan kararmaları yok edecektir. Cilt beyazlatıcı kekik maskesi ve pirinç unu maskesini deneyerek ışıl ışıl bir cilde sahip olmanız mümkün.

Kekikli, Yoğurtlu Cilt Beyazlatıcı Maske

Mаlzеmеlеr:

– 1 çаy kаşığı zеytinyаğı,

– 2-3 kаşık süzmе yoğurt,

– 1 tutаm kеkik

– 1 tаtlı kаşığı bаl,

Hazırlanışı ve uygulanışı: 2-3 kaşık yoğurdun içerisine zеytinyаğı ilе bаlı kаrıştırarak kаynаtın, bu sırada 1 tutаm kеkik suyundаn birkаç dаmlа ilаvе еdin. İyice karıştırarak yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün 30 dаkikа bеklеttiktеn sonrа ılık su ile yıkаyın.

Pirinç Unu ile Cilt Beyazlatıcı Maske

Malzemelerinin çok rahat bulunması ve sadece birkaç dakika gibi kısa bir sürede hazırlanan bu maske kısa sürede sonuçları fark ettirecektir.

Malzemeler:

– 3-4 yemek kaşığı pirinç unu

– 1 tatlı kaşığı bal

– Bir miktar ılık su

Hazırlanışı ve uygulanışı: 3-4 yemek kaşığı pirinç ununu bir kaseye alın. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal ve bir miktar ılık suyu dökerek krem kıvamına getirin. Kıvama gelen karışımı yüzünüze uygulayarak 20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

cilt maskesi, maske, beyazlatıcı maske, beyazlatıcı cilt maskesi, renk açıcı maske, beyazlatıcı renk açıcı maske, kekik maskesi, pirinç unu maskesi, yoğurt maskesi