Chia Tohumu ile Forma Girme

Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu ülkemizde de yetişmekte olan adaçayının bir türevi olarak Meksika ve Guetemala’da yetişen bir adaçayı türünün (Salviahispanica) tohumlarıdır. Chia tohumu protein, yağ ve lif bakımından  zengin olan chia tohumları bitkisel kaynaklı omega3 yani alfa linoleik asit(ALA) ‘in bir numaralı kaynağı olarak biliniyor. Hatta chia tohumları somon balığında daha yüksek oranda omega 3 içermektedir. Ancak bu tohumların bitkisel kaynaklı omega 3 kaynağıdır. Ayrıca chia tohumları gluten içermediğinden çölyak hastaları ve gluten hassasiyeti olanlar için de tariflere rahatlıkla eklenebilir.Bağışıklık sistemine katkı sağlar.

chia tohumu

Chia Tohumu ile Forma Girme

Chia  tohumu tok tutucu özelliği sayesinde kilo verme konusunda iyi bir destekçidir. İçeriğinde bulunan lifli yapı sayesinde su içinde bekletildiğinde kendinden 8 kat daha fazla büyüyerek hacim kazanır. Bu durumun midenizde olduğunu düşünürsek az bir chia tohumu ile dolu bir mideye kavuşacağınız kesindir. Ayrıca lifli gıdalar sindirimi zor olan yiyeceklerdir. Bu durum ise açlık isteğinizin uzunca süre olmayacağını göstermektedir.  Lif içeriği ayrıca bağırsak problemlerinizin de önüne geçeceği için kabızlık sorunu gibi bağırsak sorununuzdan da kurtulmuş olacaksınız.

chia tohumu zayıflama

Chia tohumu proteinli yapısı sayesinde diyet sürecinde sizin enerjinizi sağlayacaktır.Ayrıca proteinler kas yapısını destekleyeceği için  kastan kaybederek kilo vermenizin de önüne geçmiş olursunuz. Chia tohumu içerisinde yer alan protein değeri öyle yerinde ki 1 kaşık chia tohumu tüketerek günlük almanız gereken proteini sağlamış olursunuz. Diğer yandan chia tohumu içerisinde yer alan kalsiyum diş ve kemik yapınızı güçlendirmekle kalmayarak yağ yakımına katkıda bulunmaktadır. Yağdan kaybedilen kilo en sağlıklı kilo verme hali olduğu için bölgesel incelmeler olacak ve devam ettiğiniz süreçte gün gün formunuzun farkına varacaksınız.

chia tohumu zayıflama

Diyet süreci boyunca tadı gayet güzel olan chia tohumunu tüketmek konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yani nasıl tüketsem ne ile tüketsem konusunda zorlanacak olursanız bunun içinde kolaylık sağlamak mümkün. Her gün aynı şekilde chia tüketmek sıkıcı olur diyenler için Chia Tohumu Seti adında bir ürün satışa çıkarıldı. İrem Derici ile adını duyuran bu ürün üçlü setten oluşan bir chia paketidir.

Chia Tohumu Seti Nedir?

chia tohumu seti

Chia tohumu seti , içinde chia çayı, chia tohumu ve chia shake tozundan oluşan üçlü bir set yer almaktadır. Bu set içerisinde yer alan Chia Tea; içieriğinde chia tohumu ve bitkisel karışımlardan oluşmaktadır. Chia tohumlu çay bitkisel karışımla desteklenerek toksin atılmasını hızlandırmak, iştah kesilme süresini daha erken çekmek adına yapılmıştır. Ara öğünlerde tüketmek için oldukça uygun bir üründür. Chia Shake; chia tohumu tozu ve bitkisel karışımdan oluşan bir üründür. Özellikle sıvı detoksu döneminde ya da fazla yenilen öğünün sonrasındaki öğünde tüketilmek için uygundur. Chia Seeds; chia tohumunun kendisinden oluşan bir üründür.

Chia Tohumu Seti Nasıl Kullanılır?

chia tohumu seti

Chia Tea; günde 2 defa kullanılması uygun bir üründür. Ara öğünlerinizde 1 fincan sıcak su içerisine 1 adet süzen poşet çay eklenerek 3-5 dakika demlendikten sonra tüketilebilir. Önerilenden fazlasının tüketilmemesi gerekmektedir.

Chia Shake; günde 1 yemek kaşığı 1 bardak süt ya da 1 bardak ayran içerisine karıştırılarak çalkalayın. 15 dk bekledikten sonra tekrar çalkayarak tüketebilirsiniz.

Chia Seeds; günde 1 yemek kaşığı chia tohumunu ister akşamdan 1 su bardağı su,süt ya da yoğurtla karıştırıp bekleterek tüketebilirsiniz.

Chia Tohumu Setini Nereden Bulabilirim ?

Hızlı kargo gönderim imkanları ile Türkiye’nin tüm illerine teslimat yapılmaktadır. Sipariş formunu doldurduğunuz da size dönüş yapılacak ve en kısa sürede ürün elinize ulaştırılacaktır.

Chia Tohumu Setini Avrupa’da Nereden Bulabilirim?

Almanya,İngiltere, Fransa , Hollanda ve tüm Avrupa ülkelerine teslimatımız yapılmaktadır. Sipariş formunu doldurduğunuz da size dönüş yapılacak, gerekli bilgiler doğrultusunda ürün elinize en kısa sürede ulaştırılacaktır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız:  Chia Tohumu, Chia tohumu zayıflatır mı , chia çayı , chia tea, chia shake, chia tohumu cayı , chia tohumu ile kilo verme, omega 3 , chia tohumu vegan beslenme , chia tohumu seti , chia zayıflama

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.