Ceviz zayıflatır mı?

Kuruyemişler arasında yer alan ve keyifle tükettiğimiz besinlerden biride cevizdir. Aynı zamanda sağlıklı besinlerden biri olan ceviz özellikle beyin gelişimine yardımcı olan ve bu nedenle hamilelerin gebelik süresince sık sık tükettikleri yiyeceklerden biridir. İçerdiği iyi yağlar, lif ve protein nedeniyle faydalı besinlerden biri olan ceviz, aynı zamanda en iyi omega-3 yağ asit kaynağından biridir. İçerisinde bulunan bu yağlar ise cilt bakımından saç bakımına, tırnak bakımından vücut bakımına kadar birçok anlamda güzellik sırlarımızdan biri olmuştur.

Son zamanlarda kilo vermek isteyen ve diyet yapan kişilerin konuştukları konulardan biride cevizin kilo verme üzerinde etkisinin olup olmaması olmuştur. Özellikle içerisinde doğal yağları bulundurmasından dolayı kişilerde kilo alma korkusu yaratan ceviz, aslında sınırlı miktarda tüketilmesi durumunda kişilerin kilo almasından çok kilo vermesine yardımcı olacak besinlerden biridir.

Başta beyin gelişimine yardımcı olan ceviz aynı zaman da içerdiği yağ nedeniyle uzun süre tok kalmamıza neden olan bir kuruyemiş çeşididir. Ancak gereğinden fazla tüketilmesi durumunda yağ yakmaktan çok yağ depolamamıza neden olabilecek bu besini yeteri miktarda tüketmek önemlidir. Bu nedenle diyet listelerinde ve özellikle listenin ara öğünlerinde ceviz ile karşılaşırız. Genellikle öğün aralarında tüketilmesi tavsiye edilen ceviz yağ yakımını kolaylaştırması için tek öğün arasında 2 ya da 3 tane tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmiştir.

Bu nedenle eğer diyetinizde ceviz bulunuyorsa belirtilen miktarın dışına çıkmamaya özen gösterin. Aksi taktirde tükettiğiniz ceviz kilo vermenizden çok kilo almanıza neden olabilir. Bunun dışında cilt ve saç bakımı konusunda da sıkça karşımıza çıkan ceviz hücrelerin canlanmasına ve yenilenmesine yardımcı olmuştur. Ayrıca cilt bakımı konusunda olduğu gibi tüm vücut sağlığı ve organların sağlığı için günde 5 adet tüketmeniz daha dinç bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

ceviz, omega, omega-3, doğal yağlar, ceviz yağı, ceviz suyu, cevizin faydaları, ceviz kilo aldırır mı, ceviz kilo yapar mı, ceviz zayıflatır mı, ceviz kilo verdirir mi, cevizin özellikleri, ceviz tüketmek, hamileler nasıl beslenmeli, beyin gelişimi, bebeklerde beyin gelişimi