Bitkilerle Forma Girin

indir (1)Hep diyetlerden bahsediyoruz neyin ne kadar kalori verdiğinden ne yapılırsa kalori harcanacağından ne gibi diyetlerin sağlıklı ne gibi lerinin sağlıksız olduğundan. Bu gibi araştırmalar yapmak inanın çok güzel çünkü bu toplumumuzun ne kadar bilinçlendiğini gösterir. Gerçekten de öyle artık bu gibi kavramlar için seminerlere bile gidebiliyorsak bu bilinçle çok şey başarabiliriz.

Peki, bunları yaparken yan ürün olarak bir şeyler kullanıyor muyuz? Ya da bunların sağlıklı olup olmadığına dikkat ediyor muyuz? Bunların bilincinde olmak da çok önemli. Alternatif tıp adı verilen bu gibi karışımlardan aslında mucizevi bir şekilde neler yapıp zayıflama mızı ilerletebiliriz göz atalım mı? Tamamen doğal ve evde yapabileceğiniz bu ürünler sayesinde zayıflamanıza yardımcı olabilir siniz.

Yalnız vereceğimiz bu reçeteleri uygularken şunlara dikkat etmeliyiz.

.Reçetedeki miktarları kesinlikle aşmayınız.

.Seçtiğiniz reçeteyi 14 günden fazla kullanmayınız.

.Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayınız.

.Yavaş yavaş zayıflamayı tercih ediniz.

REÇETELER

Reçete 1

Malzeme: Limon, greyfurt, bal, su.

3 tane limonu, 2 tane greyfurt kabukları soyulmadan ince ince kesilir. Üzerine 4 su bardağı su konulur.15 dakika kaynattıktan sonra 3 çorba kaşığı süzme bal ilave edilir.15 dakika daha kaynadıktan sonra porselen bir kaba süzün, sabah akşam birer su bardağı içiniz.

Reçete 2

Malzeme: Limon, şeker, su

1 çay bardağı yeni sıkılmış limon suyuna 1 çorba kaşığı su ile 1 kahve kaşığı toz şeker konulur ve karıştırıldıktan sonra içilir.

Reçete 3

Malzeme: papatya, limon, su

4 bardak kaynar suya bir çorba kaşığı ufalanmış papatya ve kabukları soyulmadan doğranmış bir limon konulur 6 saat beklettikten sonra süzülür saat 10.00 ile 15.00 arası birer çay bardağı içilir.