Binlerce Yılın Sağlık ve Güzellik Trendi: Bitkisel Ürünler !

Bitkisel Ürünler

Binlerce Yılın Sağlık ve Güzellik Trendi: Bitkisel Ürünler!

İnsanlık tarihi boyunca bitkiler adeta el üstü tutulmuştur. Hasta olanlara şifa, güzellik arayanlara devam olmuşlardır adeta. Binlerce yıldan günümüze uzanan tarihinde bitkiler her daim önemini korumayı başarmıştır.

Gelişen teknoloji ile birlikte bitkiler daha kolay kullanım şekillerinde ölçeklendirilmiş, kurutulmuş, öğütülmüştür. Bu işlemlerin ardından bitkilse ürünler adını alarak sağlık ve güzellik sektörüne girmiştir.

Bitkisel ürünler içeriği birbirinden farklıdır. Kimi tek bir bitki özünü barındırırken, kimi birden fazla bitkinin yağını, yaprağını, tozunu içermektedir. Üzerlerinde uzun yıllar süren çalışmaların ardından formüle edilen bitkisel ürünler hem başarı oranının fazlalığı hem de yan etki yaratmaması nedeniyle milyonlarca kişinin ilk tercihi noktasındadır.

Bitkisel Ürünler Nedir ?

Bitkisel ürünlerin her biri farklı içerikte ve farklı sorunlara çözüm amacıyla kullanılır. Bir ürünün bitkisel ürün sınıfında yer alması için üretim ve formül kısımlarında olması gereken özellikler şöyledir:

– İçeriğinde bitki yer alması (bir ya da birden fazla bitkinin özü, ektratı, yağı, poleni v.s. barındırması)

– Formülü özenle koruyacak barkodlu amlajlarda sunulması

– Ürünün ambalajında/ şişesinde ilgili Bakanlıktan izinli olduğuna dair simge/logo bulunması

– İçeriğinde zararlı kimyasallar barındırmaması

– Ürün oluşturulurken üzerinde bilimsel yöntemlerin de uygulanarak çeşitli testlerden geçmiş olması.

Bitkisel Ürünler Faydaları Nelerdir ?

Her bir bitkisel ürün içeriğindeki bitkilerin tedavi etmeye yardımcı özellikleri ile farklı sorunlara çare olmaya yardımcıdır. Örneğin bir bitkinin yağı ile hazırlanan bitkisel ürün sürülerek kullanıldığında cilt kusurlarına fayda gösterirken, aynı bitkinin özü ile hazırlanan bitkisel ürün içilerek kullanıldığında öksürüğe fayda göstermektedir. İçeriğindeki bitkiler aynı olsa da bileşenleri ve isimleri farklıdır.

Bitkisel ürünler doğanın zararlarından da insanoğlunu korumaya yardımcı olmaktadır. Çünkü bitkiler doğada fayda sağladığı gibi zarar da içerirler. Örneğin; bir bitkinin dişisi bir sağlık sorununu çözmeye yardımcı olsa da aynı bitkinin erkeği metabolizmayı zehirler. Pek çok kişi bitkilerin arasındaki dişi/erkek farkını ayırt edemeyeceği için bitkisel ürünlerle şifa aramak bitkileri doğadan toplayarak şifa aramaktan daha caziptir. Çünkü bilim dünyası ve teknoloji sizin ayırt edemediğiniz noktaları algılar ve en nitelikli içeriği sizlere sunar…

Bitkisel Ürünler

Bitkisel Ürünler Nasıl Kullanılır ?

Her bir bitkisel ürün yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı kullanım alanlarına, içeriğe ve miktara sahiptir. Kimi bitkisel ürün olduğu şekilde yenerek (bitkisel macunlar); kimi demlenerek (bitkisel çaylar), kimi sürülerek (bitkisel kremler) kullanılır. Her derde deva bulmak amacıyla yapılan araştırmalar sonucu başarıyla formülize edilmiş ve üzerinde yapılan deneylerden tam not almış binlerce bitkisel ürün insanlarla buluşmaktadır. Bitkisel ürünler nasıl kullanılır sorusunun yanıtı bu nedenle tek bir şekilde değildir. Ürüne göre değişkenlik göstermektedir. İnternet sitemizden sipariş vereceğiniz bitkisel ürünlerin kullanım şekillerini müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir, online destek hattından her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Bitkisel Ürünler Siparişi Nasıl Verilir ?

Bitkisel ürünler siparişi vermek, ürünü kullanmaktan daha zor bir karardır. Bitkisel ürünler yan etkileri neredeyse sıfıra indirgenmiş doğal içerikleri ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle taklitleri yapılan, sahte olarak tabir edilen bitkisel ürünler de pazarda yer almaktadır. Bu nedenle güvenilir internet sitelerinden bitkisel ürün siparişi vermek oldukça önemli bir karardır.

Yasmin Online

Biz de https://www.yasminonline.com olarak sizler için kullanıcılarından tam not almış, güvenilir ve orjinal bitkisel ürünleri sizler için internet sitemizde bir araya getirdik. Daha hızlı, konforlu ve güvenilir bir alışveriş için bizi tercih edebilir, telefon ve online destek hatlarımızdan ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.