Basenlerimiz Neden Çabuk Erimiyor?

Genellikle kadınların yaşadığı problemlerden bir tanesi olan basen bölgesi yağlanmaları nasıl yok olacak? Basenlerimiz neden çabuk erimiyor? Birçok insan basen bölgelerindeki yağlanmalara tavsiyeler arıyor. Forma girme çabaları, çeşitli diyet programları, spor ve egzersizlere başlıyorlar. Yoğun tempoda basen eritme çalışmalarına uzun süredir devam etmenize rağmen basenlerimiz nden çabuk erimiyor? Bunların sebebine göz atalım:

  • Vücuttaki asit; vücutta depolanmış olan yağları asitli bir bünye yakmak istemez. Bunun sebebi vücudumuzda biriken yağların doymuş yağ olmasıdır. Bünye depolanmış yağları enerjiye çevirirken, vücudunuzda daha fazla asit artığının meydana gelmesine yol açar. Daha fazla asit birikmesi de basenlerinizin incelmemesi anlamına gelir.
  • Hareketsiz bir yaşantı; Hareket olmazsa yağ yakımı gerçekleşmez. Basenlerimiz yoğun kas ve yağ olan bölgelerimizden bir tanesidir. Diyet programınıza düzenli spor ve basen eriten egzersizler de eklemelisiniz.Özellikle basen eritme hareketlerini uygulamaya önem vermelisiniz. Egzersiz yaptığınız halde neden basenler çabuk erimiyor?  Mutlaka yediğiniz yiyeceklere ve içtiğiniz içeceklere dikkat etmelisiniz. Yağlı yemeklerden uzak durmalısınız.
  • Peki kilo vermenize rağmen basenleriniz erimiyor mu? Basenlerinizi eritmek için sadece genel zayıflama tekniklerini değil, aynı zamanda bölgesel yağ yakımı tekniklerine de başvurmalısınız.
  • Sağlıklı beslenmeniz şart; Şekeri azaltın gerekirse hiç şeker atmayın. Şeker, hamur işi, kızarmış yiyecekler boş kalori olarak adlandırılır ve kilo vermenizi güçleştirir.
  • Az kalorili yiyecekler yiyin. Kahvaltı yapmamak en önemli diyet hatalarındandır, aç kaldığınızda metabolizmanız yavaşlar ve mevcut yağları yakmak yerine daha fazla depolar.
  • Çok yemeyin. Sık sık ama az yiyin.
  • Az karbonhidratlı yiyeceklere devam ederek basenlerinizi küçültebilirsiniz.
  • Daha fazla meyve ve sebze yiyin. Bu yiyecekler organizmanızın daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Meyvelerle, sebzeler lif deposudur, lifli yiyecekler sizi uzun süre tok tutup, kabızlığı önlerler.