Balen Bal Kabağı Çekirdek Yağı Kapsül Nedir? Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

BALEN BAL KABAĞI ÇEKİRDEK YAĞI KAPSÜL

Bal kabağı geçmişten günümüze pek çok çok yerde özellikle mutfaklarımızda sıklıkla kullandığımız sebze olarak bilinse de aslında bir meyvedir. Bal kabağının vücut ve bağışıklık sistemi açısından etkileri oldukça fazladır.

Mutfaklarımızda tatlı, çorba veya püresi şeklinde kullandığımız bal kabağının sindirime faydaları fazla olmasıyla beraber bal kabağının çekirdekleri de bal kabağı kadar etkilidir.

Genelde bal kabağı kullanırken içindeki çekirdekleri atarız. Ancak bu çok yanlış bir harekettir. Bal kabağını kullanırken aslında çekirdeklerini de kullanmalıyız.

Bal kabağı çekirdeklerinin faydası o kadar etkili ki düz sade bir haliyle bal kabağı tüketmekle beraber artık bal kabağı çekirdeği yağı da oldukça popülerdir.

Bal kabağının sağladığı faydalar ise; bağışıklığı destekler ve sindirim sisteminde onarım sağlar.  Ayrıca idrara yaparken zorlanan kişiler de kolaylık sağlar.  Bağırsakları çalıştırır ve besin atıklarından kolayca arınmasını sağlar.

BALEN BAL KABAĞI ÇEKİRDEK YAĞI KAPSÜL FAYDALARI

Yukarıda da bahsedildiği gibi bal kabağının etkilerinin yanı sıra bal kabağı çekirdek yağının da olumlu etkileri vardır. Vücudun hem sindirim hem de boşaltım sistemini ele almakla beraber bağışıklığı da ele alır.

Bal kabağı çekirdek yağı kapsülünün etkileri ise kullanılmaya başladıktan sonra etkisini zaten gösterecektir.  Bal kabağı çekirdek yağı kapsül faydaları;

  • Böbrek kanallarını açarak idrar yaparken zorlanmaları yok edebilir
  • Bağırsakları temizler ve kabızlığı önleyebilir
  • Bağırsak kurdu oluşumunu engeller ve bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olabilir
  • Mide de hazımı kolaylaştırabilir
  • Metabolizmayı etkileyerek daha hızlı çalışmasını sağlayabilir
  • Aynı zamanda enerji ve güç veren bileşenlere sahip olabilir
  • En büyük faydası ise erkeklerin büyük bir sorunu olan prostata iyi gelir ayrıca prostat oluşumunu engelleyebilir. Kısacası prostat büyümesini engellemeye de yardımcı olabilir

Bal kabağı çekirdekleri yağı kapsül faydaları ve sağladığı etkenler bunlardır. Eğer siz de bu tarz sorunları yaşıyorsanız bal kabağı çekirdek yağı kapsülünü kullanabilirsiniz.

BALEN BAL KABAĞI ÇEKİRDEK YAĞI KAPSÜL  ZARARLARI ?

Her ne kadar faydaları olsa da bazı durumlar karşısında ters bir etki gösterebilir ve size zararı dokunabilir.

Bu zararların oluşmaması için de dikkat etmelisiniz. Örneğin günlük doz dışında asla ek bir doz olarak kapsül almazsanız size herhangi bir zararı dokunmayabilir. Yani gerekli miktarda tüketebilirsiniz.

Bal kabağına yada çekirdeğine veyahut yağına karşı alerjisi olanlar kullanamayabilirler. Çünkü bu onların alerjik tepkimeye girmesine yol açabilir.

Eğer bu kurallara dikkat edildiği sürece bal kabağı çekirdeği kapsül kullanımında herhangi bir zarar oluşmayabilir.

BALEN BAL KABAĞI ÇEKİRDEK YAĞI KAPSÜL  KULLANICI YORUMLARI

 Prostat , böbrek veya bağırsak rahatsızlığı olanlar tarafından sıklıkla kullanılabilir. Bal kabağını normalde mutfak dışında hiç kullanmayan kişiler ise bu yağ kapsülünü duydukları zaman şaşırabilirler. Ancak bal kabağının sağladığı etkenler ve yağ kapsüllerinin sağladığı etkenler pek çok kişi de olumlu etkiler yaratmış olabilir

Bal kabağı çekirdek kapsülü kullanan kullanıcıların yaptığı yorumlarda erkek kullanıcılar bile bazen yer alabilmektedirler.

Çünkü bal kabağı çekirdek yağı kapsülünün prostata etki ettiği gözlemlenmektedir. Bu yüzden prostat sıkıntısı olan erkekler tarafından kullanılabilir.

Sıklıkla rastlanan yorumlardan biri de;

Eşim sürekli tuvalete gidiyordu biz de prostattan şüphelendik. Daha sonra internette gezinirken bal kabağı çekirdek yağı kapsülüne denk geldik alıp denemeye çalıştık ve eşim artık eskisi kadar tuvalete çıkmıyor.

Her akşam yemekten sonra midemde kasılmalar oluşuyordu sürekli midem rahatsızlanıyordu mide için önerilere bakarken bal kabağı çekirdek kapsülünü buldum. Sindirim sisteminde etkilerini okuyunca almaya karar verdim. İyi ki de aldım. Midemdeki hazımsızlık gitmeye başladı.

Bunun gibi yorumlar sıklıkla gelmeye devam etmektedir. Daha fazla kullanıcı yorumları BALEN BAL KABAĞI ÇEKİRDEK YAĞI KAPSÜL  KULLANICI YORUMLARI sitesinden ulaşabilirsiniz.