Ayça Erturan Nasıl kilo verdi?

Çok Güzel Hareketler Bunlar programından tanıdığımız Ayça Erturan fazla kilolarından kurtuldu. Peki Ayça Erturan fazla kilolarından nasıl kurtuldu?


Aşırı kiloları olmayan fakat balık etleriyle dikkat çeken ve hatlarını belli eden bir kiloya hatlara sahip olan Ayça Erturan fazla kilolarından kurtulacağına inandı, azmetti ve 12 kilo verdi.  Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak’ın kilolarına olan lafları üzerine ve son olarak Yılmaz Erdoğan’ın da sözlerine dayanamayıp hırslanan Ayça Erturan kilolarına veda etti. Şimdi görenleri kendisine hayran bırakıyor. Diyetisyen eşliğinde kilolarından kurtuldu.

Bu zamana kadar düzensiz beslenen ve fazla yemek yemeğe alışkın olan ünlü oyuncu ölçülere ve kalorilere dikkat etmiyordu. Lezzetli olan ve sevdiği her şeyi yiyordu. Diyetisyeninin “insan gibi ye” demesiyle sabit bir diyet programı uygulamadan kilolarından kurtulduğunu söyleyen Ayça Erturan, sık sık ama az öğün tüketip spor yaptığını söyledi. Diyet programı uygulamadan sağlıklı beslenmeye dikkat ederek kilolarından kurtulan oyuncu verdiği kiloları geri almadığını söyledi.  Aynı zamanda bir bayan olduğu için ve ekstra olarak ekranlarda seyircilerin karşısına çıktığı için estetik bir görünüme sahip olması gerektiğini bu yüzden  de kilo vermek için hırslandığını söyledi.

Kilo verdikten sonra  nefes alışının bile değiştiğini fark ettiğini söyleyen Ayça Erturandiyetisyeninin tavsiyelerine uyarak kilolu halini geride bıraktı. Aslında Ayça Erturan gibi yemek yemekten mahrum kalmadan aynı zamanda da bir diyet programı uygulamadan kilo kontrolü sağlanabiliyor. Fazla kilolardan kurtulabilmek için en önemli şeylerden birisi de kendinize inanmanızdır. Genellikle kilo kontrolü sağlamak için adım atan kişiler yolun yarısında pes edebiliyor. Bu arada şunu da söylemek gerekirse, unutulmamalıdır ki her insanın metabolizması birbirinden farklıdır. Kilo kontrolü sağlarken sizin için en uygun yöntem neyse o şekilde kilo kontrolü sağlamanız gerekmektedir.