Ayak Kokusu Nedir? Nasıl Oluşur?

Ayak kokusu, insanlar arasında yaygın bir problemdir, bu talihsiz sıkıntının, farklı seviyelerde şiddetli olarak hepimizin başına geldiğini inkâr etmeye gerek yoktur. Ancak, sorunu hızlı ve eksiksiz bir şekilde ele almak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ayağınız uzun bir süre kaplanmışsa, bakteriler sıcaklık ve nem nedeniyle kolayca gelişebilir ve bu da ayak kokusuna neden olur. Bu nedenle, bu sorunu ortadan kaldırmanın en iyi yolu, ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı temiz tutmaktır. Hormonal sorunlar, ekstra stres ve ilaç yan etkileri gibi kokunun da birkaç nedeni olabilir.

Kabartma tozu genellikle ayak kokusunu gidermek için kullanılır. Ayrıca, ayaklarınızı bir miktar ılık suda ıslatın ve çay poşetleri ile birlikte ayak kokusunu giderebilirsiniz. Çoraplarınızı kötü ayak kokusunu azaltacak sirke ile karıştırılmış suda bekleyebilirsiniz. Ayak kokunuzun ciddi bir sorun yaşadığını düşünüyorsanız, ayaklarınızı günde birkaç kez antibakteriyel sabunla temizleyin ya da gibi ayaklar için özel olarak üretilmiş kremler kullanın.

Ayaklarınız uzun bir süre kapalı tutulursa kokmaya başlarlar, buna ayak kokusu denir. Bu problem, ayakkabıların içinde çorap giyseniz bile ortaya çıkabilir. Ayak kokusuna neden olan istenmeyen bakteriler sorumludur. Ayakkabıların içinde, sıcak ve nemli bir durum oluşur, bu da bakterilerin büyümesi için oldukça rahattır.

Ayaklarda, ayak kokusunun bir başka nedeni olan çok sayıda ter bezi bulunur. Bu bakteriler tarafından salgılanan izovalerik asit, ayakların kötü kokusunun asıl sebebidir.

Ayaklarınızın kokusundan rahatsız oluyorsanız ve vücudun bütünyükünü taşıyan ayaklarınızın sağlığını düşünüyorsanız rutininizi düzeltmeli ve ayak sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Argoderm ayak kremi bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

Bize bu kelimelerden ulaştınız: argoderm mantar kremi, argoderm, argo derm krem, ayak kremi önerisi, ayak kremi eczane, ayak kremi yapımı, ayak kremi lapitak, ayak kremi ele sürülürmü, ayak kremi kadınlar kulübü, ayak kremi markaları, ayak kremi blog, ayak kremi nasıl kullanılır, ayak kremi, ayak ağrısı kremi, ayak mantarı aynısefa kremi, avon ayak kremi, avon ayak kremi kullananlar, ayak kremi body shop, ayak bakım kremi, ayak bakım kremi tavsiye, ayak bakım kremi yapımı, ayak burkulma kremi, ayak bakımı kremi, ayak batık kremi

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.