Akşam Yemeğinden Vazgeçin

Uzman diyetisyenlerin diyetlerinin yanında beslenme önerileri de çok etkili. Bu beslenme önerileri ile çoğu zaman, sağlıklı yaşamın sırlarını çözebiliyor ve özel bir diyete gerek kalmadan sağlıklı kilo kaybı yaşayabiliyoruz. Bugün uzman diyetisyenlerden Ayça Kaya’nın beslenme önerilerini sunmak istedik o yüzden bugün size;

Yaşam tarzını değiştirmek için uygulanabilir bir yöntem olarak, akşam yemeğinin atlanması gerektiğini öneren uzmanımız, akşam yemeği atlandığında vücutta olan değişiklikler konusunda şöyle uyarıyor;

 

Vücutta hücre onarmalarında ve gençleşmede en önemli iki hormon akşam açlığında daha çok salgılanıyor. Bu iki hormon uykuda vücudu onarıyor ve hücresel bakımı sağlıyor. Gençleşmek için kullanılan yüksek maliyetli büyüme hormonu akşam yemeği atlanarak vücuda maliyetsiz salgılatılabiliyor.

Mediterranean-Diet

Günlük kalori tüketiminin %14’den azını akşam yemeği öncesinde almak ciddi metabolik kontrol ve kan şekerinin daha düzenli olmasını sağlıyor.

Akşam yemeğinden sonra tam bir şeker bombası olan meyve ise vücuda fazladan insülin salgılatıyor ve fazla insülin hızlı yaşlanmaya neden oluyor.

meyve_7ca88350-c27a-4cd4-a8e1-3baed5a06b15_6

Akşam yemeğini atlamak aynı zamanda kalori kısıtlaması için iyi bir alternatif ve kilo vermek için atılacak en önemli adımlardan bir tanesi.

Akşam yemeği atlandığında uykular daha düzenli oluyor. Sindirim için harcayacağı çabayı vücut kendi onarımında harcadığı için sabah daha dinlenmiş ve daha enerjik olarak güne başlıyor.

diyet-listesi

 

Sizde yalnızca akşam yemeğini atlayarak düzenli ve sağlıklı kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Uzman diyetisyenler, ayça kaya diyetleri, Mehmet öz diyetleri, ünlü yaşam koçları, şeyda coşkun diyetleri, banu kazanç diyetleri, ünlülerin diyetisyenleri, ajda pekkanın diyetisyeni, gülben ergenin diyetisyeni