Adet Dönemi Kiloları ve Sebepleri

adet dönemi kilolarıKadınların Adet dönemi sırasında vücudun fazla kan üretmesinden dolayı birkaç kilo alması mümkündür. Vücut içerisinde ki kirli kan fazlalaştığı için regl bölgesinde fazlalıklar oluşabilir. Çok fazla olmasa da kısa bir süreliğine iki veya üç kilo almanız mümkündür. Fakat bu alınan kiloların kalıcı olma sebepleri de olabilir.

Kimi kişilerin yaptığı yanlış tüketimler sonrasında karın bölgesinde ki şişen bölgeye yapılan takviyeler kalıcı kilo almalarına sebep olmaktadır. Bölgenin fazla kandan dolayı genişlemesi ile birlikte bünye bu bölümün doldurulabileceğine inanır ve alınan fazla gıdaları bu bölümlere depolamaya başlar. İşte tüm burada sorun başladı demektir. Çünkü kısa süreliğine geçici olarak aldığınız adet dönemi kilosu sizler için artık kalıcı bir sorun olmaya başlayacaktır.

Adet dönemi kilolarından kurtulmak ve bu sorunu tekrar yaşamamak için adet döneminde tüketilen yiyeceklere dikkat edilmelidir. Kan şekerinin düşmesi ile birlikte regl olan tüm kadınların çikolata severliği bir anda yükselecektir. Tüketilen çikolataların içerisinde yüksek derecede yağ olması, kiloların alınmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca bol su tüketimi yapmayan kadınlarda da aynı problemler görülebilir. Tüketilen yağlı yiyeceklerin eritilebilmesi için bol su tüketimi yapılmalıdır.

Asitli içeceklerden ve gaz yapıcı yiyeceklerden oldukça uzak durmaya çalışın. Çünkü karın bölgesinin en yoğun olarak çalıştığı bu dönemde bu tür yiyecekler bölgede ki metabolizma dengesinin bozulmasına neden olabilir.