Bikininin modası geçiyor

Yaptığı anket ve araştırmalarla isabeti sonuçlara ulaşan CouponCodes4u adlı web sitesi, mayo ve bikini üzerine bir çalışma yaptı.

Web sitesinin hazırladığı ve 2 bin 321 kadın arasında yapılan ankete göre bu yaz ABD’li kadınların yüzde 53’ü Kim Kardashian’ın izinden giderek tek parça mayoları tercih edecek.

İngiliz basınından Daily Mail sitesinde yer alan habere göre, çoğu kadın mayonun vücut şekilleri nedeniyle doğru tercih olduğunu düşünüyor.

Kadınların yüzde 63’ünün mayo ya da bikini alırken sadece vücutlarını güzel gösterip göstermediğine göre seçim yaptığını ortaya koyan anket, Rihanna ve Hayden Panettiere gibi bikini giymeyi tercih edecek kadınlar ise sadece yüzde 18 oranında olduğunu gösteriyor.

Kalan yüzde 29 ise mayo kumaşından yapılmış bir atlet ve bikini altı kombinasyonu olan tankinileri tercih ediyor.

Anket sonuçlarına göre kadınların yüzde 57’si vücutlarını beğenmedikleri için mayo giymeyi tercih edeceklerini belirtirken, üçte biri daha rahat olduğu için mayo giyiyor.

Kanye West’in bebeğine hamile olan realite şov yıldızı 32 yaşındaki Kim Kardashian ve “The Modern Family” dizisinden tanıdığımız 40 yaşındaki güzel oyuncu Sofia Vergara bu yaz mayo giymeyi tercih eden ünlülerden.